Dwaj oszuści z OneCoin uniewinnieni w Niemczech | Wiadomości | CrypS.

Dwaj oszuści z OneCoin uniewinnieni w Niemczech

dwóch oszustów z onecoin uniewinnionych w niemczech

Niemiecki sąd uniewinnił dwóch oszustów związanych z piramidą finansową OneCoin. Kancelaria prawna SBS Legal przekonała prokuratorów, że “kryptowaluta OneCoin miała prawdziwy popyt”. 

Jako argument za niewinnością oskarżonych przytoczono także opinię prawną, którą na temat OneCoina pod koniec 2014 roku wydała kancelaria Schulenberg i Schenk. Jej wykonanie zleciła Ruja Ignatov, czyli autorka piramidy. Zaginiona krypto-królowa potrzebowała uwiarygodnić swój przekręt. OneCoin zaczynał być bowiem na celowniku pierwszych regulatorów.

Do Stephana R. Schulenberga, partnera w Schulenberg i Schenk, należy także kancelaria SBS Legal, która obroniła dwóch naganiaczy.

Opinia o OneCoin

Dokument przygotowany przez Schulenberga i Schenka wyjaśniał dlaczego OneCoin nie jest piramidą finansową. Można było przeczytać w nim m.in, że w programie nie ma obowiązku rekrutacji kolejnych osób, a niezadowoleni klienci mogą wystąpić o zwrot środków.

Według oficjalnej wersji podawanej przez samych autorów raportu, obie kancelarie: Schulenberg i Schenk oraz SBS Legal miały istnieć równolegle. Kancelaria, która opiniowała OneCoina jest jednak obecnie nieaktywna. Być może z uwagi na kontrowersje wywołane raportem. W obu kancelariach były zatrudnione dokładnie te same osoby, miały one tych samych właścicieli i mieściły się pod tym samym adresem.

SBS Legal wygrało więc sprawę między innymi poprzez powołanie się na napisany przez siebie raport, który powstał na zlecenie OneCoin’a. 

Uniewinnieni nie wiedzieli

SBS Legal w przedstawionym przez siebie komentarzu na temat wyroku, podało że dwóch oszustów zostałoby uniewinnionych nawet w sytuacji, gdy aktualna ocena prawna wykazała istnienie piramidy. Wszystko dlatego, że

…obaj (oskarżeni) przeczytali raport naszej kancelarii przed rozpoczęciem pracy w sprzedaży OneCoin, co spowodowało tak zwany nieunikniony błąd zgodnie z. Artykuł 17 Kodeksu karnego, który prowadzi do bezkarności.

Gdyby OneCoin był kryptowalutą byłby na niego popyt

Ponadto SBS Legal w podsumowaniu wyroku, przedstawiło argumentację, według której:

System wynagrodzeń jako całość zaprojektowano w taki sposób, że elementy progresywne (rekrutacja) w stosunku do elementów sprzedaży produktów ulegałyby wyraźnemu osłabieniu. Ponadto istniał prawdziwy popyt na kryptowalutę OneCoin, która jest całkowicie niezależna od możliwości przejścia drogi od klienta do partnera handlowego. Pokazały to również przeprowadzone doświadczenia.

Piramida warta 4 miliardy

OneCoin reklamowany jako kryptowaluta będąca lekiem na bolączki światowego systemu finansowego, okazał się być jedną z największych piramid finansowych w historii. Projekt stworzony przez, pochodzące z Bułgarii, rodzeństwo Ignatov’ów mógł wyłudzić od pechowych inwestorów co najmniej 4,4 mld euro. Pomimo, że pierwsze działania przeciwko SCAM’owi, podjęto już w 2015, jego strona była aktywna do końca zeszłego roku. Więcej na temat OneCoina pisaliśmy w zestawieniu największych przekrętów: SCAM roku 2019.

Źródło: Behind MLM

dwóch oszustów z onecoin uniewinnionych w niemczech

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.