Strona scamu OneCoin zablokowana | Wiadomości | CrypS.

Strona scamu OneCoin zablokowana

Michał Misiura
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Główna strona internetowa scamu OneCoin, została zaciemniona końcem zeszłego tygodnia. Powodem jest toczące się dochodzenie, nie wiadomo jednak kto odpowiada za zablokowaniem platformy. 

Szacowana na co najmniej 4,4 mld USD, piramida finansowa OneCoin okradła miliony inwestorów. Aresztowania w sprawie rozpoczęły się dwa lata temu. Jej strona internetowa działała jednak nieskrępowanie do końca listopada 2019 roku. Obecnie serwer domeny jest wstrzymany z powodu śledztwa. Nie wiadomo jaki podmiot za nim stoi, gdyż przeciwko OneCoin’owi toczy się wiele spraw na całym świecie.

Pomimo że główna strona oszustwa jest nieaktywna, nadal działają inne witryny, na których wciąż można znaleźć oferowane przez nie „produkty”. Jedną z nich jest OneLife.eu, zachęcająca do inwestycji w zdemaskowaną piramidę finansową. Poza najważniejszą stroną OneCoina, zablokowano także dwie mniejsze, powiązane z oszustwem: OneWorldFoundation.eu i OneWorldAcademy.eu.

W sprawie wielomiliardowej piramidy finansowej wszczęto wiele dochodzeń. Śledczy na całym świecie sprawdzają nowe wątki i powiązania. Główna postać stojąca za scamem – Ruja Ignatova, zniknęła w 2017 roku i od tej pory pozostaje nieuchwytna. Według medialnych spekulacji miała uzyskać pomoc wpływowego rosyjskiego oligarchy. Jej pomocnik i młodszy brat – Konstantin trafił przed amerykański sąd i przyznał się do winy, grozi mu 90 lat więzienia. Za winnego współpracy z oszustwem i prania pieniędzy pochodzących od jego ofiar, uznano także prawnika OneCoin’a – Marka S. Scotta, którego może spotkać kara 50 lat pozbawienia wolności.

 

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama