Ogromny wzrost sprzedaży NFT Donalda Trumpa

Ogromny wzrost sprzedaży NFT Donalda Trumpa

Anna Sutowicz
Trump kolekcja NFT

Wygląda na to, że niewymienne tokeny (NFT) Donalda Trumpa wracają do żywych. Po załamaniu się popytu, kolekcja byłego prezydenta USA znów zyskuje popularność. W ciągu ostatnich kilku dni podskoczyła o 800%.


Kolekcja niewymiennych tokenów (NFT) byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa odnotowała w ostatnich dniach ogromny wzrost dziennej sprzedaży. W porównaniu z wolumenami sprzedaży z 17 stycznia 2023 roku, 18 stycznia i 19 stycznia odnotowano skoki odpowiednio o 800% i 600%.

Niektórzy uważają, że ponowne zainteresowanie kolekcją może być spowodowane powrotem Trumpa do sieci mediów społecznościowych przed kampanią wyborczą na prezydenta w 2024 roku. Konto na Twitterze byłego prezydenta USA zostało niedawno odbanowane przez Elona Muska po tym, jak CEO Tesli i SpaceX (i miłośnik Dogecoina) kupił platformę mediów społecznościowych pod koniec 2022 roku. Ponadto zespół Trumpa złożył petycję do Facebooka o przywrócenie jego kont – poinformowało w środę NBC News.

Loteria NFT Donalda Trumpa

NFT Donalda Trumpa przedstawiają go m.in. jako superbohatera, postać z Yellowstone, Statuę Wolności i miłośnika złota. Kolekcja 45 000 NFT o tematyce selfie została wprowadzona na rynek 15 grudnia ubiegłego roku i początkowo była wyceniona na 99 USD za sztukę. Nabywcy kolekcji automatycznie wzięli udział w loterii, która zawierała “1000 nagród”, w tym kolacje 1:1, rozmowy zoom i rundy golfa z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Mimo tego, że NFT Donalda Trumpa szybko się sprzedały i odnotowały dzienną sprzedaż na poziomie ponad 3,5 mln USD, to potem spadły do poziomu około 26 000 USD do końca 2022 r.

Donald Trump NFT nie jest jednak formalnie własnością byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, a jedynie wykorzystuje jego wizerunek, podobiznę i nazwisko. Zgodnie z oficjalną stroną internetową projektu, należy do NFT International LLC.

Trump kolekcja NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.