CZ będzie wspierał społeczność Terra, ale oczekuje większej transparentności | Wiadomości | CrypS.

CZ będzie wspierał społeczność Terra, ale oczekuje większej transparentności

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
terra luna spadek

Changpeng “CZ” Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, zakwestionował ostatnio pomysł hard forka blockchaina Terra jako sposobu na ożywienie niegdyś prężnie działających ekosystemów LUNA i UST. Przedstawił również swój punkt widzenia na temat właściwego sposobu postępowania w przypadku upadających projektów.


“To się nie uda” – powiedział CZ, odrzucając pomysł walidatorów dotyczący hard forka do TERRA2. Takie rozwiązanie wiązałoby się z udostępnieniem wszystkim posiadaczom nowej wersji LUNA w oparciu o snapshot sprzed załamania rynku. CZ zasugerował:

Zmniejszanie podaży powinno odbywać się poprzez spalenie, a nie fork i porzucenie wszystkich, którzy próbowali ratować monetę. Ja również nie posiadam ani LUNA, ani UST. Tylko komentuję.

CZ uważa, że społeczność Terra powinna najpierw użyć rezerw Bitcoina, aby odkupić UST w celu przywrócenia jego powiązania z dolarem.

Wskazując na potencjalne problemy z forkiem Terry, CZ powiedział, że “minting, forking, nie tworzą wartości”. Stwierdził, że jedynie odkupienie i spalenie to sposób na przywrócenie kursu tokena. Okazując wsparcie dla społeczności Terra, CZ podkreślił potrzebę “większej przejrzystości ze strony zespołu”. Chciałby on, aby ujawniane były szczegóły (identyfikatory transakcji) dot. wszystkich funduszy:

Awarie mogą/będą się zdarzać. Ale kiedy się zdarzają, niezwykle ważna jest przejrzystość, szybka komunikacja i odpowiedzialność wobec społeczności.

Binance nie zainwestowała w Terra

CEO dalej wyjaśnił, że Binance nie miał żadnych aktywnych inwestycji w Terra, ani nie nabył żadnych udziałów UST. Tym samym zaprzeczył ostatnim plotkom, jakoby giełda miał zainwestować w Terra:

Binance Labs zainwestował 3 mln USD w Terra (blockchain warstwy 0) w 2018 roku. UST pojawił się znacznie później po naszej początkowej inwestycji.

Binance Labs, ramię inwestycyjne Binance, zainwestowało w ciągu ostatnich czterech lat w liczne projekty, które według CZ odnotowały różny stopień sukcesu.

Na zakończenie CZ ma nadzieję, że Terra zdoła odbudować się “we właściwy i rozsądny sposób”:

Niezależnie od moich osobistych poglądów, czy też wybranego ostatecznie rozwiązania, zawsze będziemy tutaj, aby wspierać społeczność w każdy możliwy sposób.

Binance był jednym z pierwszych graczy, którzy zawiesili handel UST i LUNA na swojej platformie, gdy ekosystem Terra rozpoczął spiralę śmierci.

terra luna spadekreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.