Do Kwon: "Nie uważam się za oszusta i wierzę w sukces nowej sieci Terra" | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon: “Nie uważam się za oszusta i wierzę w sukces nowej sieci Terra”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
terra luna do kwon

Szef Terraform Labs, Do Kwon, wierzy w sukces Terra 2.0 i nie uważa się za oszusta. Tak wynika z jego słów, które wypowiedział w wywiadzie dla The Wall Street Journal.


Mocno wierzę, że możemy być silniejsi niż do tej pory. […] Wielu programistów jest w trakcie ponownego uruchamiania swoich aplikacji w nowej sieci.

Po upadku kryptowaluty LUNA i algorytmicznego stablcoina UST, zespół Terraform Labs zaproponował ponowne uruchomienie sieci. Nowy blockchain ruszył w dniu 28 maja. Wsparcie dla łańcucha ogłosiły czołowe giełdy kryptowalut, w tym Binance, Huobi i Kraken.

Upadek ekosystemu Terra miał poważne konsekwencje dla rynku aktywów cyfrowych. Deprecjacja LUNA i UST spowodowała poważne szkody dla użytkowników protokołu Anchor.

Incydent ten wpłynął również na wypłacalność głównych graczy w branży: platforma pożyczkowa Celsius była jednym z największych posiadaczy UST, a fundusz hedgingowy Three Arrows Capital zainwestował około 200 milionów w LUNA.

Sytuacja związana z projektem zwróciła uwagę południowokoreańskich organów regulacyjnych. Działalnością Terraform Labs zainteresowała się również Prokuratura Okręgowa Seul South.

W czerwcu dziennikarze dowiedzieli się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd również wszczęła dochodzenie w sprawie osób stojących za stablecoinem UST.

W rozmowie z WSJ rzecznik Terraform Labs powiedział, że nie będzie komentował żadnych dochodzeń prowadzonych przez organy ścigania. Określił on nadchodzące pozwy jako “bezpodstawne” i zaznaczył, że firma zamierza się bronić. Co więcej, zaznaczył, że sam stracił prawie cały swój majątek z powodu upadku ekosystemu. Dodał, że nie uważa siebie za oszusta, ponieważ sam miał pełne zaufanie do stabilności UST.

Pewnie obstawiałem i pewnie wspierałem UST, ponieważ wierzyłem w jego zrównoważony rozwój i propozycję wartości. Przegrałem swoje zakłady, ale moje działania są w 100% zgodne z tym, co powiedziałem. Jest różnica między niepowodzeniem a oszukiwaniem.

Przypomnijmy, że inwestorzy oskarżyli firmę Terraform Labs i Do Kwona o składanie fałszywych oświadczeń dotyczących stabilności UST.

terra luna do kwonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.