Do Kwon wprowadza zmiany do propozycji Terra 2.0 podczas trwającego głosowania | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon wprowadza zmiany do propozycji Terra 2.0 podczas trwającego głosowania

Zerelik Maciej
terra luna do kwon

Dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, zmienił swoją propozycję wskrzeszenia blockchainu Terra. Co ciekawe, zrobił to w trakcie głosowania nad tym, czy powinna ona zostać wdrożona.


Po implozji stablecoina TerraUSD (UST), dyrektor generalny Terraform Labs Do Kwon zaproponował plan „odrodzenia”. Miał on polegać na stworzeniu tokenów LUNA 2.0 na nowym blockchainie.

Dziś zmienił tę propozycję, mimo że pierwotny plan jest obecnie poddawany głosowaniu on-chain. Kwon edytował kilka parametrów dystrybucji, „aby dostosować się do opinii społeczności”.

Pierwsza zmiana zmniejsza dystrybucję tokenów LUNA 2.0 dla posiadaczy UST, którzy mieli swoje tokeny postawione na Anchor, kiedy stablecoin zaczął tracić powiązanie z dolarem. Ich udział w dystrybucji został zmniejszony z 20% do 15%.

Po drugie, Kwon zmienił harmonogram vestingu dla dwóch kategorii inwestorów, którzy mieli otrzymać udział w nowych tokenach. Zwiększył początkowe przydziały tokenów LUNA 2.0 z 15% do 30%, a pozostałe 70% zostało zablokowane na dwuletni okres vestingu.

Zmiana propozycji w trakcie głosowania on-chain jest rzeczą nietypową. Dlatego też niektórzy zaczęli kwestionować ich ważność. Zazwyczaj, gdy do propozycji wprowadza się zmiany, robi się to wcześniej, a nie w trakcie głosowania. FatMan, anonimowy analityk i komentator Terra, zwrócił uwagę na fakt, że nowa propozycja powinna być poddana pod nowe głosowanie.

Jak można wprowadzać znaczące poprawki do propozycji *w trakcie głosowania*, gdy większość ludzi już zagłosowała (za oryginalnym dokumentem)? Zmiany powinny być publikowane jako zupełnie nowa propozycja.

Oryginalna propozycja Kwon’a została poddana głosowaniu walidatorów w środę. W chwili pisania tego tekstu zdecydowana większość głosujących (80%) jest za jej przyjęciem, a tylko 15% jest przeciwnych.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy głosowanie nad propozycją Kwona przejdzie, ponieważ pozostało jeszcze pięć dni. Jeśli odsetek głosów przeciwko przekroczy 33,4%, cała propozycja zostanie odrzucona, mimo że ma poparcie większości głosujących.

terra luna do kwon
reklama
reklama