Deweloperzy Ethereum mają zmigrować sieć testową Goerli do algorytmu PoS | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Ethereum mają zmigrować sieć testową Goerli do algorytmu PoS

Maciej Żerelik
ethereum

Zespół Ethereum zmigruje sieć testową Goerli do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake (PoS), gdy skumulowana trudność sieci (TTD) osiągnie 10 790 000. Twórcy szacują, że stanie się to między 6 a 12 sierpnia.


Podobnie jak w przypadku innych sieci testowych, fuzja będzie przebiegać w kilku etapach. Twórcy wdrożyli już warstwę konsensusu blockchaina Beacon Chain – została ona nazwana Prater.

Kolejnym krokiem jest aktywacja aktualizacji do Bellatrix. To ona ma przygotować wszystko do The Merge. Według głównego dewelopera Tima Beiko, nastąpi to w epoce #112,260, którą sieć osiągnie 4 sierpnia około godziny 14:27.

Po połączeniu zaktualizowana sieć testowa będzie nosiła nazwę Paris. Operatorzy węzłów muszą aktualizować klientów dla konsensusu i poziomów wykonania. Posiadacze ETH nie muszą podejmować żadnych działań.

6 lipca programiści z powodzeniem zmigrowali sieć testową Sepolia do algorytmu PoS. W czerwcu podobne zdarzenie miało miejsce w sieci testowej Ropsten.

26 lipca zespół zrealizował dziesiąty i ostatni „shadow fork” głównej sieci Ethereum. Nastąpiło to 26 godzin przed czasem, ponieważ TTD osiągnęło próg szybciej niż oczekiwano.

„Shadow fork” pozwala deweloperom przetestować pewne aspekty migracji sieci do PoS. Najnowsza inicjatywa miała na celu w szczególności zbadanie zmian, jakie nastąpią po połączeniu Goerli i Pratera.

Dla przypomnienia, deweloperzy wstępnie zatwierdzili migrację głównej sieci Ethereum do algorytmu konsensusu PoS na 19 września 2022 r.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.