Deweloperzy Ethereum uzgodnili harmonogram przejścia na PoS | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Ethereum uzgodnili harmonogram przejścia na PoS

Maciej Żerelik
ethereum

Czołowi deweloperzy Ethereum wstępnie zatwierdzili migrację blockchaina do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake (PoS) na 19 września 2022 r.


Ostateczna data będzie w dużej mierze zależała od konwersji PoS testnetu Goerli, zaplanowanej na 11 sierpnia.

Na dwa tygodnie przed procesem „połączenia”, na głównej sieci (The Merge) zostanie aktywowana aktualizacja Bellatrix.

Wideokonferencja zespołu Ethereum odbyła się po wdrożeniu dziewiątego shadow forka w mainnecie. Test jest w całości poświęcony blokowaniu funkcji MEV, która pozwala górnikom PoW na generowanie dodatkowych przychodów poprzez zmianę kolejności transakcji.

Deweloperzy zauważyli, że rozwidlenie nastąpiło przed czasem z powodu błędnej definicji TTD – skumulowanej trudności sieci. Aktualizacja odnotowała również brak synchronizacji niektórych klientów podczas procesu. Te problemy z oprogramowaniem mają zostać naprawione w ciągu najbliższego miesiąca.

W maju przedstawiciele zespołu przewidywali, że The Merge odbędzie się w sierpniu. Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin również wymienił ten miesiąc jako najbardziej prawdopodobny czas przejścia. Dopuścił jednak możliwość przeniesienia imprezy na wrzesień-październik w przypadku pojawienia się „potencjalnych zagrożeń”.

Twórcy zaznaczyli wówczas, że za najbardziej akceptowalne uważają przejście na algorytm PoS przed uruchomieniem „bomby trudnośći„. Jest to mechanizm, który wykładniczo zwiększa trudność wydobycia na konsensusie PoW. 30 czerwca hardfork Gray Glacier opóźnił wdrożenie kodu o 700 000 bloków, czyli mniej więcej do początku października.

Na fali shadow forków i uzgodnienia nowych terminów dla The Merge, cena Ethereum wzrosła w nocy o 13% (CoinGecko). W momencie pisania tego tekstu, aktywo handluje powyżej poziomu 1200 dolarów. Bitcoin zyskał w tym okresie zaledwie 6%.

Dla przypomnienia, na początku czerwca deweloperzy z powodzeniem zmigrowali sieć testową Ropsten do PoS. Będzie on jednak zamknięty, podobnie jak testnety Kiln i Rinkeby, po tym jak główna sieć zostanie zmigrowana do nowego algorytmu.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.