Ethereum rośnie o ponad 50% - co jest powodem? | Wiadomości | CrypS.

Ethereum rośnie o ponad 50% – co jest powodem?

Zerelik Maciej
ethereum

Ethereum w ostatnich dniach wzrosło o ponad 50% w stosunku do USD. ETH mocno wyprzedza również BTC. W tym samym okresie zyskał aż 25% w stosunku do pierwotnej kryptowaluty. Co mogło być tego powodem?


Dziewiąty Shadow Fork Ethereum – rozpoczęcie rajdu

W dniu 15 lipca uruchomiony został dziewiąty shadow fork Ethereum, który wprowadził ostatnie kroki testowe w kierunku migracji do sieci proof-of-stake (PoS).

Został on zaprojektowany w celu przetestowania aktualizacji, które zostały wprowadzone w ostatnim hard forku Sepolia, przeprowadzonym 6 lipca. Skupi się również na funkcji boostowania Maximal Extractable Value (MEV). Ta odnosi się do maksymalnej wartości, która zasadniczo może być wydobyta z produkcji bloku ponad standardowe opłaty za gaz i nagrodę za blok.

W tej chwili, ponieważ sieć działa na proof-of-work, to górnicy wydobywają MEV. Jednakże, gdy nastąpi „The Merge„, to walidatorzy będą mogli wydobyć maksymalną wartość.

Ethereum 2.0 potwierdzone na 19 września (nie ostateczne)

Kolejną ważną aktualizacją, którą otrzymała społeczność, był harmonogram wydania Ethereum 2.0 – długo oczekiwanego wydarzenia, na które czeka cała branża.

Deweloperzy ujawnili, że połączenie ma nastąpić 19 września w ramach łagodnego harmonogramu, który nie jest jeszcze ostateczny.

ethereum
reklama
reklama