Czy Amazon może wyłączyć sieć Ethereum? Analityk Bloomberga publikuje kontrowersyjny fragment książki o bitcoinie
Wiele osób z branży kryptowalut twierdzi, że jedynie sieć Bitcoin pozostaje niezależna od zewnętrznych podmiotów i nie da się jej wyłączyć ze względu na swoją decentralizację. Jest to również argument przeciwko takim blockchainom jak Ethereum czy Solana, które zdaniem krytyków są kontrolowane przez konkretne osoby. Do takich najwidoczniej zalicza się Eric Balchunas, czyli starszy analityk funduszy ETF w Bloombergu. Mężczyzna wczoraj mocno podpadł społeczności ETH poprzez opublikowanie pewnego fragmentu książki.
- W książce “Bitcoin: Przewodnik dla początkujących” znalazły się stwierdzenia, które społeczność kryptowalut uznała za czystą “dezinformację”,
- Chodzi mianowicie o fragmenty poświęcone działaniom sieci Ethereum. Na Erica Balchunasa wylała się ogromna krytyka po publikacji tego fragmentu.
Analityk Bloomberg ETF sieje dezinformację dot. ETH
Zaczęło się od niewinnej prośby na X ze strony prezesa firmy ETF Store – Nate’a Geraciego – o wskazanie przez jego followersów “najlepszej książki o kryptowalutach” w formie poradnika.
Best bitcoin and/or crypto 101 book?
Like if you had to hand one book to someone who has absolutely no idea about bitcoin/crypto, what would it be?
— Nate Geraci (@NateGeraci) October 7, 2024
Z odpowiedzią pojawił się starszy analityk funduszy ETF pracujący dla Bloomberga – Eric Balchunas – którego społeczność cyfrowych aktywów na pewno kojarzy z jego wielu kluczowych wypowiedzi dot. funduszy giełdowych dla rynku spot bitcoina czy etheru.
Człowiek ten wielokrotnie “gasił pożary” w sieci, gdy wiele kwestii dot. zatwierdzenia ETF-ów spot na BTC oraz ETH było poddawanych pod wątpliwość.
Jednakże teraz Balchunas mocno naraził się społeczności związanej z Ethereum na Crypto Twitterze.
Chodzi bowiem o to, że analityk udostępnił fragment książki autorstwa Benjamina Harta “Bitcoin: Przewodnik dla początkujących”. Niefortunnie (a może celowo?) padło na stronę zawierającą wzmiankę dot. porównania bezpieczeństwa sieci Bitcoina do Ethereum.
Publikacja ta zawierała zdanie, że rząd Stanów Zjednoczonych byłby w stanie “zamknąć Ethereum” wydając odpowiedni nakaz takiego działania firmie Amazon Web Services (AWS) poprzez wyłączenie ich usług w chmurze.
Od razu wyjaśnijmy, że AWS jest dostawcą hostingu dla 28,4% węzłów Ethereum. Nie jest to więc ilość wystarczająca, aby doprowadzić do przejęcia kontroli nad blockchainem i zatrzymaniem produkcji nowych bloków.
To nie jedyne jednak stwierdzenie, które oburzyło społeczność internautów. Inny z fragmentów mówi o tym, że “jeśli dana organizacja terrorystyczna porwałaby współzałożyciela Ethereum, czyli Vitalika Buterina, to byłaby w stanie zmusić go do oddania wszystkich etherów, jakie krążą na rynku”.
Eric Balchunas usunął swój wpis w obliczu silnej fali krytyki i oskarżeń, że sieje negatywną propagandę oraz totalną dezinformację. Jednakże, jak wiadomo, w sieci nic nie ginie.
For those wondering, this is the tweet Eric deleted – absolute blatant misinformation and pretty much complete propaganda.
You should be utterly ashamed of yourself for even sharing this (and you only deleted it because you didn't want to deal with people calling you out). pic.twitter.com/E2q3dya9aX
— sassal.eth/acc 🦇🔊 (@sassal0x) October 7, 2024
Anthony Sassano, edukator z zakresu działania Ethereum, nie krył oburzenia tym, co opublikował analityk:
Powinieneś się strasznie wstydzić, że w ogóle się tym podzieliłeś (i usunąłeś to tylko dlatego, że nie chciałeś mieć do czynienia z ludźmi, którzy by cię krytykowali)
Z innych wpływowych osób z branży kryptowalut, które skrytykowały pracownika Bloomberga, był Jimmy Ragosa, kierownik ds. produktów w firmie Consensys.
Ten stwierdził bowiem, że udostępniony fragment to “najbardziej propagandowy akapit w historii”.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.