Craig Wright oprócz 100 mln dolarów kary ma zapłacić 43 miliony USD odsetek
Sędzia federalny w West Palm Beach na Florydzie orzekł, że Craig Wright musi zapłacić dodatkowe 43 miliony dolarów na rzecz W&K Info Defense Research. Jest to firma, którą on i David Kleiman współzałożyli ponad dziesięć lat temu. Według sądu, Wright przez lata bezprawnie zagarniał własność intelektualną należącą do spółki.
43 miliony dolarów dodatkowej kary
Australijski informatyk Craig Wright jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w przestrzeni kryptowalut. Wielokrotnie twierdził bowiem, że jest wynalazcą bitcoina. Niemniej jednak 52-letni biznesmen nie przedstawił żadnych dowodów, aby udowodnić, że jest Satoshim Nakamoto.
Wright był bliskim przyjacielem Davida Kleimana i razem założyli spółkę joint venture o nazwie W&K Info Defense Research. Śmierć Kliemana w 2013 r. wywołała jednak kolejne kontrowersje wokół samozwańczego wynalazcy bitcoina.
Brat Davida Kleimana – Ira Kleiman – w imieniu W&K Info Defense Research wniósł pozew przeciwko Wrightowi. Oskarżył go o kradzież i oszustwo wobec W&K. Chociaż został uznany za odpowiedzialnego za to pierwsze, oczyszczono go z pozostałych zarzutów. W następstwie tego Wright musiał zapłacić 100 milionów dolarów kary.
Zgodnie z ostatnim dokumentem sądowym, sędzia okręgowa Beth Bloom nakazała mu zapłacić również 43 miliony dolarów odsetek. W oświadczeniu prawnicy firmy stwierdzili, że orzeczenie, podobnie jak werdykt, “ustanawia historyczny precedens w dziedzinie kryptowalut i blockchain”.
Wszyscy jesteśmy Satoshi
Wynalezienie Bitcoina jest bardzo ważnym wydarzeniem w ewolucji sektora aktywów cyfrowych. I chociaż BTC stopniowo przebija się do światowego systemu finansowego, wielu zastanawia się, kto stworzył tę monetę. Według niektórych, decyzja Satoshi Nakamoto o zachowaniu anonimowości była genialnym posunięciem. Jeszcze bardziej wzmacnia bowiem pseudonimowy charakter tego cyfrowego aktywa.
Niedawno autor książki “The Bitcoin Standard” – dr Saifedean Ammous – powiedział, że istnieje wiele wspaniałych wynalazków, z których korzysta dziś społeczeństwo, ale nikt nie wie, kto je stworzył:
Codziennie używasz koła, ale nie wiesz, kto je wynalazł, a my codziennie używamy wielu rzeczy nie dlatego, że ufamy komuś, kto je wymyślił, ale dlatego, że mają sprawdzone działanie.
Zgodnie z założeniem, że każdy człowiek może być Satoshim, węgierscy rzeźbiarze zbudowali w stolicy kraju, Budapeszcie, jego pomnik. Figura ma twarz, ale jest ona wykonana z powierzchni odbijającej światło. Każdy wpatrujący się w nią widzi więc siebie samego.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.