Coinbase zyskuje na wygranej Grayscale z SEC | Wiadomości | CrypS.

Coinbase zyskuje na wygranej Grayscale z SEC

Coinbase podejmie walkę z SEC

Znane przedsiębiorstwo kryptowalutowe notowane na Nasdaq odnotowało wzrost wartości swoich akcji po tym, gdy kolejna firma z branży wyszła zwycięsko z potyczek z amerykańskim regulatorem.


Akcje Coinbase (COIN) podskoczyły wczoraj (tj. 29 sierpnia br.) o ponad 16% z poziomu 73,5 dol. do okolic 85,6 dol. Niewątpliwie ma to związek z korzystnym dla Grayscale Investments orzeczeniem wydanym przez sędziego federalnego. Co z tym wspólnego ma giełda Briana Armstronga?

Dlaczego cena akcji COIN rośnie?

Przegrana amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie związanej z odrzuceniem wniosku o konwersję Grayscale Bitcoin Trust na bitcoinowy ETF dla rynku spot ucieszyła społeczność kryptowalut. Towarzyszył temu wzrost kursów czołowych wirtualnych walut. 

Na wiadomość o przychylności sądu wobec Grayscale pozytywnie zareagowali także inwestorzy Coinbase. Należy przypomnieć, że przedsiębiorstwo to również uwikłane jest w spór prawny z SEC. Organ regulacyjny z USA oskarżył je bowiem o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci usług związanych z niektórymi altcoinami. Podobny pozew SEC wystosował także w stronę kilku innych kryptowalutowych platform handlowych. 

Firma Coinbase stanowczo nie zgadza się z zarzutami postawionymi jej przez regulatora. Co więcej, zamierza bronić swoich racji w sądzie. Mimo to cena jej akcji została wówczas osłabiona zarówno ze względu na trwającą bessę, jak i niepewność regulacyjną. 

Wartość COIN widocznie wzrosła także w lipcu br. Miesiąc ten był równie ważny dla uczestników branży kryptowalut, ponieważ to właśnie w nim zapadł historyczny werdykt dot. długoletniej batalii sądowej między Ripple Labs a SEC. Sędzia Analisa Torres orzekła, że sprzedaż XRP w ręce inwestorów detalicznych nie była niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych, co przyniosło częściową wygraną kryptowalutowej firmie. 

Aktualna sytuacja na wykresie COIN

W chwili pisania tego tekstu za akcje firmy Coinbase trzeba zapłacić około 83,87 dol. W ciągu ostatnich 5 dni ich kurs wzrósł o blisko 8%. Nie jest to jednak poziom wyższy niż w ubiegłym miesiącu, kiedy to cena dotarła do okolic 110,15 dol.

coin-nasdaq
Wzrost cen akcji Coinbase (COIN) od początku 2023 r. Źródło: nasdaq

Mimo wielu kłód rzucanych pod nogi od początku br. Coinbase radzi sobie niezwykle dobrze. Od stycznia 2023 r. do obecnych poziomów wartość COIN zwiększyła się o prawie 150%. Jest to wzrost większy niż na bitcoinie (BTC) w tym samym zakresie. 

Coinbase podejmie walkę z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.