Co się stanie, jeśli Lazarus Group sprzeda BTC o wartości 40 mln dolarów? | Wiadomości | CrypS.

Co się stanie, jeśli Lazarus Group sprzeda BTC o wartości 40 mln dolarów?

Karolina Zawodnik
haker-lazarus-group

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) wskazało na 6 adresów kryptograficznych powiązanych z północnokoreańskimi hakerami Lazarus Group oraz APT38. Agencja ta stwierdziła, iż mogą oni chcieć sprzedać skradzione bitcoiny.


Mowa tu o monetach BTC o łącznej wartości ponad 40 mln dol. przy obecnym kursie czołowej kryptowaluty. Organ rządowy ze Stanów Zjednoczonych zaapelował do firm z branży, aby te nie wchodziły w interakcje ze wskazanymi przez niego portfelami. 

Hakerzy z Korei Północnej skupili się na kryptowalutach

Zarówno Lazarus Group, jak i APT38 odpowiada podobno za serię tegorocznych włamań przeprowadzonych w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Hakerzy ci mogli skraść około 100 mln dol. od użytkowników portfela Atomic Wallet, jak i 60 mln dol. z procesora płatności Alphapo.

Na początku obecnego r. FBI uznało, że obie grupy cyberprzestępców z Korei Północnej stoją za naruszeniem z 2022 r., w wyniku którego z Horizon Bridge wyprowadzono ponad 100 mln dol. w krypto aktywach. 

Najnowsze ujawnienie 6 adresów kryptograficznych powiązanych z hakerami ma na celu utrudnienie atakującym wycofania środków. Amerykańskie organy rządowe zalecają również podjęcie proaktywnych kroków, w celu powstrzymania transakcji z nimi związanych. 

Jak zareagowałby rynek na zrzut 40 mln dol. w BTC?

Ze względu na to, iż w oflagowanych przez FBI portfelach znajduje się 1 580 bitcoinów, ich zrzut na rynek mógłby doprowadzić do dalszych spadków na wykresie czołowej kryptowaluty. 

Osunięcie spowodowane sprzedażą tak dużej ilości BTC mogłoby nie tylko wywołać korektę, ale również zasiać panikę wśród inwestorów. W efekcie negatywny sentyment mógłby pogłębić się jeszcze bardziej. 

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina oscyluje w okolicy 25,9 tys. dol. Ostatnia wyprzedaż na BTC, do której doszło w ubiegłym tygodniu, pokazuje, jak kruchy jest ten rynek. Wcześniejszy spadek cenowy oraz plotki o potencjalnej sprzedaży czołowej kryptowaluty przez SpaceX doprowadziły do utraty 10% wartości przez bitcoina. 

Potrzeba podjęcia radykalnych kroków

Już w ubiegłym r. założyciel DeFiance Capital Arthur Cheong alarmował, iż BlueNoroff z Korei Północnej “prowadzi zorganizowaną kampanię skierowaną do wszystkich znanych organizacji w przestrzeni kryptograficznej”. 

W maju 2022 r. Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych nałożyło sankcję na mikser kryptowalut Blender. Platforma ta umożliwiała bowiem północnokoreańskim hakerom pranie skradzionych aktywów, w tym środków pochodzących z ataku na Ronin Bridge.

haker-lazarus-groupreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.