Horizon Bridge od Harmony zhakowany na kwotę 100 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Horizon Bridge od Harmony zhakowany na kwotę 100 mln dolarów

Mariusz Przepiórka
harmony hack

Most Horizon do warstwy 1 blockchainu Harmony został zaatakowany, a w efekcie ataku hakerzy przejęli 100 mln USD w altcoinach, które są wymieniane na ethereum. Atak może potwierdzić wcześniejsze obawy społeczności dotyczące solidności dwóch z czterech funkcji Multisig, które mają zabezpieczać most.

Od godziny 7:08 EST do 7:26 EST z mostu dokonano 11 transakcji obejmujących różne tokeny. Hakerzy zaczęli później wysyłać tokeny do innego portfela w celu wymiany na ETH na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap (DEX), a następnie wysyłać ETH z powrotem do oryginalnego portfela.

Jak dotąd w tym ataku z mostu Horizon skradziono tokeny Frax (FRAX), Wrapped Ether (wETH). Aave (AAVE), SushiSwap (SUSHI), Frax Share (FXS), AAG (AAG), Binance USD (BUSD), Dai (DAI), Tether (USDT), Wrapped BTC (wBTC) i USD Coin (USDC).

Zespół Harmony współpracuje ze śledczymi

Most Horizon ułatwia transfer tokenów między Harmony a sieciami Ethereum, Binance Chain i Bitcoin. Harmony, operator mostu, ogłosił w czwartek, że działanie mostu zostało wstrzymane. Wskazano również, że most BTC i jego aktywa nie zostały dotknięte przez atak.

Zespół Harmony poinformował, że współpracuje z władzami krajowymi i specjalistami z dziedziny kryminalistyki w celu ustalenia sprawców ataku. Harmony to blockchain warstwy 1 wykorzystujący konsensus proof-of-stake (PoS). Jej rodzimym tokenem jest ONE.

Obawy dotyczące solidności portfela Horizon w sieci Ethereum, który wymagał tylko dwóch z czterech podpisów do wypłaty środków, pojawiały się już wcześniej. Założyciel kryptowalutowego funduszu venture Chainstride Capital, Ape Dev, zauważył na Twitterze na początku kwietnia, że mała liczba wymaganych podpisów wystawia most na kolejny atak hakerów o 9-cyfrowej wartości.

harmony hackreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.