Chińska komisja: bitcoin nie jest zakazany jako cyfrowy towar | Wiadomości | CrypS.

Chińska komisja: bitcoin nie jest zakazany jako cyfrowy towar

Michał Misiura
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

Według doniesień chińskiego portalu 8BTC, Komisja Arbitrażowa w Pekinie (BAC) stwierdziła, że kryptowaluty są legalne jako cyfrowe towary. W tego oświadczenia wynika, że bitcoin nie jest całkowicie zakazany w Państwie Środka. 

Końcem lipca Komisja Arbitrażowa w Pekinie opublikowała artykuł, w którym zawarła informacje na temat statusu prawnego kryptowalut. Z dokumentu wynika, że według chińskiego prawodawstwa bitcoin jest towarem wirtualnym i nie jest odpowiednikiem pieniądza fiducjarnego. W stanowisku czytamy również, że zabrania się wymiany kryptowalut na tradycyjne pieniądze poprzez sprzedaż. Zakazane pozostają także platformy wymiany krypto-Fiat.

Same zakazy? Nie do końca

Artykuł Komisji Arbitrażowej w Pekinie (BAC) konkluduje, że bitcoin i kryptowaluty nie podlegają obecnym zakazom o ile używa się ich jako wirtualne towary, a nie środek płatniczy. Pomimo wagi tej informacji nie znalazła się ona w chińskich mediach głównego nurtu. Stanowisko komisji daje wciąż dość mgliste zarysy, jednak wskazuje na jedno – chińskie władze nie będą walczyć z używaniem bitcoina w każdej sferze życia ich obywateli.

Tydzień przed ogłoszeniem artykułu dotyczącego statusu kryptowalut (22.07) Najwyższy Sąd Ludowy ChRL wraz z Ludową Komisją Rozwoju i Reform wydały dwa dokumenty na temat zastosowania technologii blockchain. Wymieniono w nich bardzo wiele obszarów, w których zdaniem chińskich władz, będzie ona korzystnym rozwiązaniem, wskazując m.in. na cyfrowego juana. W dokumentach pojawiła się także wzmianka dotycząca roli państwa w ochronie wirtualnej własności i cyfrowych walut.

140 agencji na blockchainie

Chiny zaczynają wyłaniać się jako światowa czołówka w kwestii adopcji technologii blockchain w codziennym i instytucjonalnym wykorzystaniu. Jak do tej pory na blockchain przeszło 140 chińskich agencji rządowych. Cyfrowy juan – wirtualna waluta Centralnego Banku Chiń, znajduje się zaś na etapie testów. Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami ma włączyć się do nich także chiński odpowiednik Ubera, który jest największym dostawcą jedzenia na wynos w kraju.

chiny traktują btc jako cyfrowy towar
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.