Charlie Munger chwali Chiny za zakazanie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Charlie Munger chwali Chiny za zakazanie kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
charlie munger warren buffet

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i wieloletni partner Warrena Buffeta, powtórzył swoje twarde stanowisko wobec kryptowalut.

Charlie Munger chciałby, aby kryptowaluty nie istniały

Charlie Munger powiedział, że chciałby, aby kryptowaluty nie istniały i pochwalił Chiny za ich zakazanie. Przemawiając w piątek na konferencji Sohn Hearts & Minds 2021 Investment Leaders Conference, wiceprezes Berkshire Hathaway podzielił się swoimi przemyśleniami na temat obecnego stanu rynków, inwestowania, geopolityki i kryptowalut.

W kwestii rynków, Munger powiedział, że obecne środowisko jest “bardziej ekstremalne” niż cokolwiek, co kiedykolwiek widział. Według Australian Financial Review, powiedział on:

Boom Dot Com był bardziej szalony, jeśli chodzi o wyceny, nawet niż mamy teraz, ale ogólnie rzecz biorąc, uważam, że ta era jest nawet bardziej szalona niż era Dot Com.

Powtarzając wcześniejsze negatywne opinie, którymi dzielił się na temat kryptowalut, Munger powiedział również, że chciałby, aby kryptowaluty “nigdy nie zostały wynalezione”. Dodał też, że podziwia Chiny za podjęcie “właściwej decyzji, która polegała na tym, aby po prostu ich zakazać”.

Kryptowaluty są sprzeczne z interesami cywilizacji

97-letni inwestor od dawna krytykuje kryptowaluty za ich bezprawną naturę i zmienność. Przemawiając na corocznym spotkaniu udziałowców Berkshire Hathaway w maju tego roku, powiedział, że klasa aktywów jest “obrzydliwa i sprzeczna z interesami cywilizacji”. Następnie dodał:

Nie jestem zadowolony z waluty, która jest tak użyteczna dla porywaczy i wymuszeń i tak dalej. Nie podoba mi się po prostu tasowanie twoich dodatkowych miliardów dolarów do kogoś, kto właśnie wymyślił nowy produkt finansowy z powietrza.

Podczas wczorajszej konferencji, Munger powtórzył swoją pogardę dla wschodzącej klasy aktywów i branży, mówiąc, że woli zarabiać pieniądze poprzez “sprzedawanie ludziom rzeczy, które są dla nich dobre, a nie rzeczy, które są dla nich złe”. Według niego takie twierdzenie jest sprzeczne z poglądami krypto inwestorów.

Uwierz mi, ludzie, którzy wchodzą w kryptowaluty, nie myślą o kliencie, myślą o sobie. Wystarczy na nich spojrzeć. Nie chciałbym, aby którykolwiek z nich wżenił się w moją rodzinę.

Pogarda Buffeta i Mungera dla kryptowalut nie jest dla wielu zaskoczeniem. Znaczna część udziałów Berkshire Hathaway i portfela Mungera to duże banki i dostawcy usług płatniczych, tacy jak Bank of America, Wells Fargo, American Express, Visa i Mastercard – biznesy, które mogą zostać zakłócone przez zdecentralizowane cyfrowe aktywa.

charlie munger warren buffetreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.