Prawa ręka Warrena Buffetta twierdzi, że sukces Bitcoina jest "obrzydliwy" | Wiadomości | CrypS.

Prawa ręka Warrena Buffetta twierdzi, że sukces Bitcoina jest “obrzydliwy”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
charlie munger warren buffet

Charlie Munger, 97-letni amerykański inwestor miliarder, nienawidzi Bitcoina i wygląda na to, że nie ma zamiaru kryć się ze swoim stanowiskiem.

Munger przemawiał wczoraj na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway, konglomeratu, którego współwłaścicielem jest jego partner biznesowy, 90-letni Warren Buffett.

Ci, którzy znają mnie dobrze, po prostu machają czerwoną flagą do byka

– powiedział Munger, w odpowiedzi na pytanie o Bitcoina.

Oczywiście nienawidzę sukcesu Bitcoina i nie witam waluty, która jest tak przydatna dla porywaczy i wymuszeń, i tak dalej. Nie podoba mi się również po prostu tasowanie kilku dodatkowych miliardów i miliardów dolarów komuś, kto właśnie wymyślił nowy produkt finansowy z niczego. Więc myślę, że powinienem skromnie powiedzieć, że uważam, że cały ten cholerny rozwój jest obrzydliwy i sprzeczny z interesami cywilizacji.

Reakcje krypto Twittera

Ataki Mungera na Bitcoina rozgrzały krypto Twittera. Munger został zbesztany za wszystko, od domniemanego prania miliardów dolarów po nieustępliwą obronę picia Coca-Coli. Nie było to jednak nic nowego ze strony Mungera. W przeszłości również opisywał on Bitcoina jako ” niemoralnego” i ” śmieciowego”.

Buffett, który wcześniej nazwał Bitcoin “trutką na szczury do kwadratu”, postanowił nie przyłączać się do antybitcoinowej tyrady Mungera.

Będę unikał tego pytania, ponieważ prawdopodobnie mamy setki tysięcy ludzi oglądających, którzy posiadają Bitcoina, a my prawdopodobnie mamy dwie osoby, które mają nastawienie na short. Więc mamy do wyboru: sprawić, by 400 000 ludzi było na nas wściekłych i nieszczęśliwych, albo sprawić, by dwie osoby były szczęśliwe, a to jest po prostu głupie równanie.

Buffett po raz pierwszy dostał Bitcoina w lutym 2020 roku na kolacji charytatywnej z Justinem Sunem, dyrektorem generalnym TRON. Sun za ten zaszczyt zapłacił 4,6 miliona dolarów. Wygląda jednak na to, że prezent od Suna nie zmienił zdania Buffetta.

charlie munger warren buffetreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.