Mastercard wprowadza karty kryptowalutowe w Azji | Wiadomości | CrypS.

Mastercard wprowadza karty kryptowalutowe w Azji

Konrad Juszczyk
mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty

Mastercard współpracuje z Amber Group, Bitkub i CoinJar, aby rozpocząć obsługę kart kredytowych i debetowych wspieranych przez kryptowaluty w regionie APAC.

Krypto-karty mastercard w Azji

Mastercard nawiązał współpracę z trzema wiodącymi firmami kryptowalutowymi w regionie Azji i Pacyfiku (APAC) w ramach planów wprowadzenia w tym regionie kart płatniczych zabezpieczonych kryptowalutami. Współpraca dotyczy dostawcy usług finansowych Amber Group z Hongkongu, tajską giełdą kryptowalut Bitkup i australijską usługą kupowania i sprzedawania kryptowalut CoinJar.

Zamiast bezpośrednio przenosić kryptowaluty do sprzedawcy, posiadacze kart będą teraz mogli natychmiast przekonwertować swoje kryptowaluty na tradycyjną walutę fiducjarną, którą można wydać wszędzie tam, gdzie Mastercard jest akceptowany na całym świecie, zarówno online, jak i offline – ogłosiła firma.

Mimo że obecnie Mastercard wspiera waluty cyfrowe, firma zajmowała w przeszłości krytyczne stanowisko wobec branży. W 2018 roku prezes i dyrektor generalny Mastercard Ajay Banga powiedział, że kryptowaluty są śmieciowe ze względu na ich anonimowy charakter i słabą stabilność.

mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty
reklama
reklama