CFTC oskarżył 4 osoby o udział w scamie Global Trading Club (GTC) | Wiadomości | CrypS.

CFTC oskarżył 4 osoby o udział w scamie Global Trading Club (GTC)

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
cftc

United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła skargę przeciwko czterem osobom. Zostali oni oskarżeni o wyłudzenie 1 miliona dolarów w ramach kryptowalutowego programu inwestycyjnego. Platforma Global Trading Club (GTC), działała jako bot tradingowy BTC przez ponad rok.

W oświadczeniu Komisji wymieniono cztery osoby stojące za GTC – Joel Castaneda Garcia, Mayco Alexis Maldonado Garcia, Cesar Castaneda i Rodrigo Jose Castro Molino. Agencja uważa, że platforma była aktywna od sierpnia 2016 roku do października 2017 roku.

W tym czasie czterech członków GTC “fałszywie przedstawiło obecnym i potencjalnym klientom, że ich firma, zwana Global Trading Club, zatrudniała ‘doświadczonych traderów’, którzy mieli wieloletnie doświadczenie w handlu kryptowalutami i wykorzystywali ‘najnowocześniejsze roboty handlowe’ do handlu Bitcoinami dla klientów”.

Sprawcy obiecywali klientom, że gwarantowane zyski wzrosną wraz z kwotą depozytu. Wykorzystując tę taktykę, manipulowali inwestorami w celu wprowadzenia na platformę większych środków.

Dodatkowo, oskarżeni obiecywali premię za polecenie w formie wielopoziomowego systemu marketingowego.

Innymi nieuczciwymi technikami stosowanymi przez założycieli GTC, było umieszczanie fałszywych informacji na stronie internetowej. Twórcy platformy przedstawiali tam fałszywe rozliczenia oraz historie sukcesu.

Według CFTC, scam zwabił przynajmniej 27 inwestorów, którzy wpłacili na platformę prawie milion dolarów.

“CFTC dąży do uchylenia się od zapomnianych korzyści, cywilnych kar pieniężnych, stałych zakazów rejestracji i handlu oraz stałego zakazu dalszego naruszania Ustawy o giełdach towarowych i przepisów Komisji, zgodnie z zarzutem”.

Jak działał GTC?

Popularny serwis internetowy analizujący potencjalne oszustwa MLM, już krótko po premierze platformy sugerował, że działania GTC przypominają klasyczny schemat Ponziego. Badając stronę internetową, na której brakowało wystarczających danych i informacji na temat założycieli i pracowników, BehindMLM ostrzegł inwestorów, aby “długo i intensywnie zastanowili się nad przyłączeniem się i/lub przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy”.

GTC oferowało trzy możliwości członkostwa. Poziom pierwszy, zwany “Entrepreneur”, wymagał depozytu 250 dolarów i “gwarantował” 1- 3 dolarów zwrotu z inwestycji przez 175 dni. Drugi poziom – “Presidential” – po wpłacie 1000 dolarów, miał dawać zwrot 5-10 dolarow przez 350 dni. Poziom trzeci – “VIP” – wymagał depozytu 7000 dolarów i miał zwracać 35-70 dolarów przez 400 dni.

 

cftc

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.