CEX.IO uruchamia staking 6 kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

CEX.IO uruchamia staking 6 kryptowalut

Michał Misiura
giełda CEX.IO

Giełda kryptowalut CEX.IO ogłosiła rozpoczęcie świadczenia usługi stakingu dla 6 kryptowalut, do których należą NEO, ONT, TRON, MHC, ATOM i XTZ.

Staking polega na zamrożeniu środków w celu utrzymywania sieci blockchain, do której należą. W zamian za to sieć przyznaje losowym adresom nowe coiny. Staking występuje w kryptowalutach korzystających z konsensusu Proof of Stake. Jest to teren, na który chętnie wkraczają giełdy kryptowalut. Zazwyczaj oferują one zajęcie się wszystkimi technicznymi kwestiami procesu za użytkownika, który odbiera z góry określoną prowizję.

W przypadku CEX.IO, staking będzie odbywał się jednak według standardowych zasad. Nowe coiny mają trafiać do giełdowego portfela użytkownika. CEX.IO jest kolejną dużą giełdą, która włączyła staking do swojej oferty. Na początku grudnia zrobił to Binance (dla XTZ). Według ostatnich doniesień, staking będzie udostępniać także Bitfinex.

giełda CEX.IOreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.