CEO Binance w styczniu 2022 r. posiadał blisko 100 mld dolarów. Dziś ta kwota jest tylko wspomnieniem | Wiadomości | CrypS.

CEO Binance w styczniu 2022 r. posiadał blisko 100 mld dolarów. Dziś ta kwota jest tylko wspomnieniem

Karolina Kropopek
CEO Binance

Kryptowalutowe imperium chińsko-kanadyjskiego przedsiębiorcy Changpeng Zhao zmalało o ponad 80% od jego szczytu odnotowanego w pierwszym miesiącu ubiegłego roku.


Podczas gdy w styczniu 2022 r. majątek dyrektora generalnego Binance wart był prawie 97 miliardów dolarów, jego obecna wartość netto wynosi już tylko 17,3 miliarda dolarów.

CEO Binance spada na liście najbogatszych

26 października br. “Bloomberg Billionaires Index” obniżył szacunki przychodów Binance o 38% w związku ze spadkiem wolumenu na giełdzie. W efekcie Changpeng Zhao, który na początku ubiegłego roku zajmował 11 miejsce na liście najbogatszych osób na świecie, spadł aktualnie na 95 pozycję.

Należy tu wyjaśnić, że wskaźnik od Bloomberga obliczył przychody Binance z informacji dotyczących handlu spot i instrumentami pochodnymi z agregatorów danych kryptowalutowych CoinGecko i Coinpaprika.

Problemy z regulatorami

Niewątpliwie spadająca wartość netto Changpeng Zhao, jak i słabnący wolumen obrotu na Binance, mogą być następstwami kilku zróżnicowanych czynników. Oprócz niedźwiedziego sentymentu, który długo utrzymywał się na rynku wirtualnych walut, czołowa platforma handlowa ucierpiała także z powodu ataku ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Regulator ze Stanów Zjednoczonych pozwał Binance o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci niektórych altcoinów, umożliwianie prania brudnych pieniędzy oraz szereg innych rzeczy. W giełdę tę uderzył również organ regulujący rynek kontraktów terminowych w USA – CFTC, zarzucając jej brak wymaganej rejestracji.

Zarówno Binance, jak i dyrektor generalny tej firmy odrzucają zarzuty obu regulatorów oraz dążą do oddalenia pozwów.

Oprócz problemów z amerykańskimi regulatorami, przedsiębiorstwo Changpenga Zhao musiało opuścić także kilka europejskich rynków z powodu braku uzyskania odpowiednich licencji obowiązujących w poszczególnych krajach. Wśród państw tych znalazł się w tym roku Cypr, Holandia i Niemcy. Giełda ta złożyła także wniosek o likwidację swoich usług w Wielkiej Brytanii

CEO Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.