Binance oficjalnie opuszcza kolejne europejskie państwo | Wiadomości | CrypS.

Binance oficjalnie opuszcza kolejne europejskie państwo

Binance

Największa na świecie giełda wirtualnych walut pod względem dziennych obrotów wycofała się w obecnym r. z kilku krajów zlokalizowanych na terenie Europy.


Platforma Binance stanęła w obliczu poważnych problemów z regulatorami po tym, gdy została ona pozwana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Z najnowszych doniesień wynika, że jej ruch związany z wycofaniem wniosku o licencję na świadczenie swoich usług w Niemczech może mieć związek z kłodami rzucanymi pod nogi przez tamtejszy organ regulacyjny. 

Binance wycofuje wniosek o licencję w Niemczech

Blisko miesiąc po pojawieniu się pogłosek o tym, iż niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) odrzucił starania giełdy prowadzonej przez Changpenga Zhao o wydanie pozwolenia na świadczenie usług związanych z kryptowalutami dla klientów z Niemiec, firma Binance potwierdziła, że wycofała swój wniosek o taką licencję. 

Pogłoski o odmowie ze strony BaFin krążyły już pod koniec czerwca br. Nie było wtedy jednak jasne, czy regulator ten oficjalnie odrzucił wniosek złożony przez największą kryptowalutową giełdę, czy też ustnie poinformował ją o odmowie. Obecnie wiadomo natomiast, że to Binance formalnie go wycofał. 

Rzecznik wspomnianej kryptowalutowej platformy zabrał głos w sprawie, aby wyjaśnić, iż zamierza ona dalej ubiegać się o możliwość świadczenia swoich usług na terenie Niemiec. Jednocześnie dodał, że Binance musi wprowadzić zmiany w złożonym wniosku.  

“Sytuacja, zarówno na rynku globalnym, jak i pod kątem regulacyjnym, znacznie się zmieniła. Binance nadal zamierza ubiegać się o odpowiednią licencję w Niemczech, ale ważne jest, aby nasze zgłoszenie dokładnie odzwierciedlało te zmiany”

 – oznajmił rzecznik Binance w komunikacie przesłanym mediom. 

Dyrektor generalny tej firmy zaznaczył, iż będzie ona skupiała się na zapewnianiu zgodności z przepisami Unii Europejskiej dot. rynku kryptowalutowych aktywów (MiCa), aby móc oferować swoje usługi w krajach europejskich

Pogłębiające się problemy czołowej giełdy

Platforma, na której czele stoi Changpeng Zhao znalazła się w obliczu wielu dochodzeń w Stanach Zjednoczonych. Przed opuszczeniem Niemiec Binance wycofał się również z rynku holenderskiego po tym, gdy nie uzyskał licencji dostawcy usług wirtualnych aktywów od lokalnego organu regulacyjnego. 

Co więcej, w 2023 r. wspomniana giełda złożyła także wniosek o likwidację swoich usług na Cyprze i w Wielkiej Brytanii.  

W czerwcu br. Changpeng Zhao twierdził, że Francja pozostaje flagowym centrum dla Binance w Europie. Okazuje się jednak, iż w kraju tym od 2022 r.  toczy się dochodzenie przeciwko tej platformie w sprawie prania pieniędzy. 

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.