Cardano silne mimo ciosu ze strony SEC. Ważny wskaźnik wskazał nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Cardano silne mimo ciosu ze strony SEC. Ważny wskaźnik wskazał nowe ATH

ADA

Siódmy co do wielkości projekt kryptowalutowy wykazuje oznaki ożywienia. Pod pewnymi względami Cardano przewyższa inne sieci blockchain, a także realizuje nowe ważne cele.


Mimo iż kryptowaluta ADA została wymieniona w pozwach przeciwko Binance i Coinbase jako niezarejestrowany papier wartościowy, ekosystem tej wirtualnej waluty osiągnął w ostatnim czasie kolejne kamienie milowe. Początek czerwca br. nie był jednak lekki dla tego projektu. 

Cardano wykazuje odporność na atak ze strony SEC

Choć represje ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych uderzyły w branżę wirtualnych walut, obecnie powoli odzyskuje ona siły. Najbardziej ucierpiały na tym altcoiny wymienione przez tego regulatora w pozwach skierowanych przeciwko dwóm czołowym giełdom kryptowalut. 

Token ADA przynależny do projektu Cardano znalazł się na liście kryptowalutowych aktywów uznawanych przez SEC za niezarejestrowany papier wartościowy. W efekcie niektórzy inwestorzy pokusili się o jej sprzedaż, co doprowadziło do widocznego spadku wartości. 

ada-cardano
Spadek kursu ADA w ciągu ostatnich 30 dni. Źródło: coinmarketcap.com

Aktualnie jednak sieć Cardano nabiera rozpędu. Świadczy o tym, chociażby wzrost ilości jej aktywnych użytkowników do poziomów widzianych po raz ostatni w lutym 2023 r. W tym samym czasie inne blockchainy doświadczyły spadku pod tym kątem. Dotyczy to m.in. sieci Ethereum, Solany, czy Avalanche.

Kluczowe osiągnięcie dla sieci

Istotnym elementem wskazującym na ożywienie Cardano jest tu również wzrost całkowitej wartości kryptowaluty ADA zablokowanej w DeFi. Zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy DefiLlama wskaźnik TVL wzrósł o około 17% w ostatnim czasie, docierając do poziomu 157 mln dolarów.

Obok sieć Cardano odnotowała również nowe ATH pod względem ilości monet ADA zablokowanej w DeFi. 25 czerwca br. przekroczyła ona próg 534,8 mln ADA. Jest to dość istotne osiągnięcie dla tego projektu. 

Kurs ADA wciąż daleko od szczytów

Aktualnie kryptowaluta ADA handluje w okolicy 0,2832 dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni jej wartość wzrosła o blisko 9%. Przy obecnym poziomie cenowym od rekordu wszech czasów wciąż dzieli ją jednak ogromna przepaść. 2 lata temu kurs ADA dotarł bowiem do okolic 3,0992 dol. Oznacza to, że od tamtej pory ta wirtualna waluta doznała spadku o więcej niż 90%

ADAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.