Cameron Winklevoss krytykuje amerykańskie przepisy dot. rynku finansowego | Wiadomości | CrypS.

Cameron Winklevoss krytykuje amerykańskie przepisy dot. rynku finansowego

cameron winklevoss Kryptowaluty

Cameron Winklevoss, współzałożyciel Gemini, twierdzi, że amerykańskie przepisy dot. rynku finansowego są przestarzałe. Wskazał, że powstały blisko 100 lat temu, w 1933 roku.


Cameron Winklevoss: obowiązujące przepisy powstały w 1933 roku!

Cameron Winklevoss to brat Tylera i współzałożyciel Gemini, amerykańskiej giełdy kryptowalut. Obaj bracia współpracowali z Markiem Zuckerbergiem w początkowym okresie tworzenia Facebooka. Dziś oni i ich obecna firma muszą mierzyć się może z największym wyzwaniem w ich karierze – pozwem ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

SEC pozywa obecnie kryptowalutowe firmy, zarzucając im, że umożliwiają handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Tymi są zdaniem urzędników kryptowaluty. Podstawą pozwów jest ustawa o papierach wartościowych z 1933 r. Problem w tym, że regulacje te powstały wiele dekad przed powstaniem bitcoina, co już na starcie może sugerować, że nie oddają one obecnych realiów.

Według Camerona Winklevossa ustawa o papierach wartościowych, napisana w 1933 r. i nadal powszechnie używana do określania, czy dane aktywa stanowią papiery wartościowe, jest przestarzała.

Każdy, w tym SEC, wie, że przepisy dotyczące papierów wartościowych napisane w 1933 r. nie odpowiadają dzisiejszym realiom. Istnieją dwie możliwości: zaktualizować prawo, kierując się pierwotnymi zasadami, lub zostać w tyle

– stwierdził.

Dodał, że nie można “udawać, że kryptowaluty są gajem pomarańczowym i oczekiwać, że same rozkwitną”. 

Chyba że twoim celem jest zniszczenie ich

– zastrzegł.

Przypomnijmy, że początkiem roku SEC pozwała Gemini. Twierdziła, że firma zaangażowała się w niezarejestrowaną ofertę i sprzedaż papierów wartościowych amerykańskim inwestorom detalicznym. Do tego zmiana polityki MakerDAO  dodatkowo uderza w stablecoina firmy.

SEC chce zniszczyć rynek kryptowalut?

SEC uderzyła ostatnio także w Binance i Coindesk, pozywając obie giełdy. Powód? Oferowanie handlu niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, czyli kryptowalutami.

Polityka SEC budzi jednak coraz większe kontrowersje. Tym bardziej, że charakter cyfrowych aktywów wcale nie jest taki pewny, jak sugeruje to Komisja. Nie wiadomo, jak zaklasyfikować np. ether. Co gorsza, sam szef SEC, Gary Gensler, stawia bardzo radykalne tezy tylko w mediach. Gdy był przesłuchiwany w Kongresie, nie chciał jasno odpowiedzieć np. na pytanie, czy ETH to papier wartościowy czy towar.

cameron winklevoss

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.