CipherTrace twierdzi, że potrafi śledzić Monero (XMR) | Wiadomości | CrypS.

CipherTrace twierdzi, że potrafi śledzić Monero (XMR)

Redaktor: Albert Czajkowski
monero xmr

Bezpieczeństwo i prywatność użytkowników Monero (XMR) mogą wkrótce być zagrożone. To efekt informacji, jaką udostępniła firma CipherTrace, która zajmuje się kryptowalutową działalnością wywiadowczą. CipherTrace ogłosiła bowiem, że stworzyła narzędzia, które pozwalają organom śledczym na tropienie transakcji w ramach tej skoncentrowanej na prywatności sieci blockchain.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym 31 sierpnia, nad technologią śledzącą Monero firma CipherTrace współpracowała z amerykańskim Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego. Stworzone narzędzia pomogą śledczym w tropieniu nielegalnych transakcji przeprowadzanych przy użyciu XMR. Według prezesa CipherTrace Dave’a Jevansa, zespół badawczo-rozwojowy spółki pracował przez rok nad opracowaniem odpowiedniej technologii. W jego opinii wciąż jeszcze pozostało dużo do zrobienia, ale CipherTrace może z dumą zaprezentować pierwsze na świecie narzędzie do tropienia Monero.

Technologia składa się z narzędzi wyszukiwania i wizualizacji transakcji Monero i stosuje się ją łącznie z produktami CipherTrace wykorzystywanymi do finansowych śledztw. Spółka wspomina również o możliwości identyfikacji portfeli kryptowalutowych oraz tropienia transakcji XMR poprzez giełdy. Zdaniem CipherTrace, z nowych narzędzi skorzystają fundusze inwestycyjne, giełdy kryptowalutowe oraz brokerzy, którzy będą mogli oferować XMR bez obaw o to, że tokeny pochodzą z nielegalnych źródeł.

Narzędzie może zmienić rynek Monero

Jeśli jednak doniesienia CipherTrace potwierdzą się, część platform może nie mieć interesu w udostępnianiu obrotu tokenami Monero. XMR słynie z przywiązywania ogromnej wagi do prywatności użytkowników. Możliwość wytropienia tokenów sprawi, że także wielu użytkowników może stracić zainteresowanie Monero.

Prezes Coinbase Brian Armstrong przyznał w lipcu podczas udziału w programie Petera McCormacka, że osobiście chętnie widziałby Monero na swej giełdzie, jednak w rozmowach z regulatorami często słyszał słowa odradzające taki krok. Z badań cytowanych przez CipherTrace wynika, że 45% nielegalnych rynków darknetu przyjmuje płatności w Monero. To samo badanie jednak wskazuje, że najpopularniejszą walutą darknetu wciąż pozostaje bitcoin.

monero xmrreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.