Kurs Bitcoina (BTC) przebija 21 000 USD! | Wiadomości | CrypS.

Kurs Bitcoina (BTC) przebija 21 000 USD!

Redakcja
dlaczego bitcoin spada

Bitcoin (BTC) w nocy z 13 na 14 stycznia 2023 roku gwałtownie przekroczył poziom 21 000 dolarów. Flagowa kryptowaluta nagle w ciągu kilku godzin zyskała prawie 2 tysiące dolarów. O 6:30 rano jej wartość wynosiła 20 881 dolarów – oznacza to delikatne cofnięcie od szczytowego poziomu 21 054 dolarów.


Kapitalizacja rynkowa cyfrowego złota przekroczyła ważną psychologiczną granicę 400 mld USD i zatrzymała się na poziomie 402,2 mld USD, co oznacza wzrost o 11,15% w stosunku do dnia poprzedniego. Jeśli chodzi o wolumen, to w ciągu ostatnich 24 godzin traderzy przeprowadzili transakcje o wartości 39,73 mld USD. Był to wynik o 26% wyższy od wczorajszych danych.

btc usd wykres

Znacząco wzrosła również łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalut. W ciągu ostatniego dnia zyskała 8,28% i przekroczyła granicę 1 biliona dolarów. Inne wiodące waluty cyfrowe również zyskały na wartości.

Inne kryptowaluty też rosną

Na przykład ETH dotknęło 1555 dolarów, co oznacza wzrost o 10% od wczoraj. Całkowita podaż monet będących w obiegu wyniosła 190,35 mld USD, a wolumen transakcji w ciągu nocy uplasował się na poziomie 13,56 mld USD.

eth wykres usd

Jeśli chodzi o Cardano, ADA również zdrożała o 8,69%. Notowania zatrzymały się na poziomie 0,358 USD, a kapitalizacja rynkowa wyniosła 12,36 mld USD. Uczestnicy rynku zabezpieczyli w ciągu minionych 24 godzin 533,13 mln USD w transakcjach z udziałem tej cyfrowej monety.

Wśród największych kryptowalut najbardziej podskoczyła Solana. Kurs SOL w ciągu ostatniej doby wzrósł o 41 proc. Wirtualny token można kupić po 23,8 USD, natomiast jego kapitalizacja wynosi 8,49 mld USD. Solana plasuje na 11 miejscu w rankingu.

dlaczego bitcoin spadareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.