Blockchainowy projekt pozyskuje 43 mln dolarów na zrewolucjonizowanie AI | Wiadomości | CrypS.

Blockchainowy projekt pozyskuje 43 mln dolarów na zrewolucjonizowanie AI

Redaktor: Albert Czajkowski
AI-sztuczna-inteligencja

Brytyjski startup – Gensyn – ogłosił w minioną niedzielę, że zamknięto kolejną rundę finansowania, która tym razem wyniosła 43 mln dolarów. Projekt jest wspierany przez giganta z sektora venture capital – a16z – a jego misją jest zrewolucjonizowanie rynku sztucznej inteligencji. Podstawową wartością, jaką dostarcza Gensyn, jest dostarczanie narzędzi dla programistów do uczenia maszynowego. 


Świat oszalał na punkcie sztucznej inteligencji (AI). Korporacje ruszyły do wyścigu o opracowywanie jak najbardziej wydajnych rozwiązań, jakie oferuje nam ta technologia. Jedną z kwestii, która zdecydowanie wymaga usprawnienia i zapewnienia o jej poprawnym działaniu, jest prawidłowe uczenie się maszynowe chatbotów, by w przyszłości sztuczna inteligencja nie popełniała błędów podczas swojej pracy.

I tutaj właśnie pojawia się Gensyn, firma założona w 2020 roku przez Bena Fieldinga oraz Harry’ego Grieve’a. Jej naczelnym produktem jest protokół, które pozwala programistom na tworzenie kolejnych funkcjonalności AI. Jednakże to, co jest szczególnie ważne, to zdecentralizowana sieć kryptograficzna, dzięki której użytkownicy danego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji będą w stanie zweryfikować, czy dany system poprawnie przeszedł przez proces uczenia maszynowego.

Gensyn przyczyni się do rozwoju AI

Gensyn jest zdecentralizowanym blockchainem 1 warstwy, który opiera się na protokole Substripe. Jak podkreśla jeden z założycieli firmy – Harry Grieve – ogromną zaletą w przypadku ich projektu jest ”niegraniczona skala i bardzo niski koszt weryfikacji”.

Protokół firmy ma działać w systemie pay-as-you-go, czyli płatności za faktyczne wykorzystanie go, a nie w formie abonamentu. Zostanie on udostępniony do użytku przy połączeniu ze sobą sprzętów do uczenia maszynowego z całego świata za pośrednictwem łańcucha bloków, a skorzystać z niego będą mogli inżynierowie, deweloperzy, badacze czy pracownicy na uczelniach.

Projekt jest mocno wspierany przez wiele podmiotów z rynku kryptograficznego. Poza wspomnianym funduszem a16z również do sfinalizowania zbiórki dołożyły swój udział takie podmioty, jak CoinFund, Canonical Crypto, Protocol Labs czy Eden Block.

Ostatnie postępy w sztucznej inteligencji są niewiarygodne, ale znaczne wymagania dotyczące mocy obliczeniowej dają dużym firmom technologicznym przewagę nad startupami w wyścigu o przejęcie wartości sztucznej inteligencji. Wierzymy, że nikt nie łączy wiedzy i zrozumienia kulturowego zarówno ze świata sztucznej inteligencji, jak i kryptograficznego, niż Gensyn. Nie możemy się doczekać współpracy z nimi, aby infrastruktura dla sztucznej inteligencji była znacznie szerzej dostępna

–  komentuje Ali Yahya, partner generalny a16z.

AI-sztuczna-inteligencja

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.