Błąd w Monero narusza prywatność transakcji | Wiadomości | CrypS.

Błąd w Monero narusza prywatność transakcji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe
W tym artykule:

Twórcy Monero odkryli błąd w algorytmach prywatności monety, który pozwala na identyfikację miejsc docelowych transakcji.

Zespół stojący za Monero odkrył “dość istotny błąd” w jednym z algorytmów prywatności monety. Błąd, który dotyczy tylko środków wydanych w ciągu dwóch bloków (około 20 minut) od ich otrzymania, pozwala na wykrycie miejsca docelowego wysłanych środków.

W serii tweetów, zespół Monero zapewnił użytkowników, że błąd nie ujawnia adresów ani kwot transakcji, a przesyłane środki nie są narażone na ryzyko kradzieży. Dodatkowo, ponieważ błąd dotyczy tylko środków wysłanych w ciągu dwóch bloków od ich otrzymania, zespół dodał, że odczekanie co najmniej godziny zmniejszy ryzyko naruszenia prywatności.

Monero zyskało reputację najbezpieczniejszego i najbardziej anonimowego sposobu na wysyłanie i przechowywanie cyfrowych aktywów. Jednak stało się również najczęściej wykorzystywaną kryptowalutą przez przestępców. Dlaczego? Ponieważ transakcje w sieci są całkowicie anonimowe i niemożliwe do wyśledzenia.

We wrześniu 2020 r. Urząd Skarbowy zaczął oferować nagrodę w wysokości 625 000 USD dla każdego, kto może złamać anonimowość Monero. Jednak w momencie pisania tego tekstu, nikt jeszcze nie odebrał nagrody.

Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.