Błąd w Monero narusza prywatność transakcji | Wiadomości | CrypS.

Błąd w Monero narusza prywatność transakcji

Zerelik Maciej
Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe

Twórcy Monero odkryli błąd w algorytmach prywatności monety, który pozwala na identyfikację miejsc docelowych transakcji.

Zespół stojący za Monero odkrył „dość istotny błąd” w jednym z algorytmów prywatności monety. Błąd, który dotyczy tylko środków wydanych w ciągu dwóch bloków (około 20 minut) od ich otrzymania, pozwala na wykrycie miejsca docelowego wysłanych środków.

W serii tweetów, zespół Monero zapewnił użytkowników, że błąd nie ujawnia adresów ani kwot transakcji, a przesyłane środki nie są narażone na ryzyko kradzieży. Dodatkowo, ponieważ błąd dotyczy tylko środków wysłanych w ciągu dwóch bloków od ich otrzymania, zespół dodał, że odczekanie co najmniej godziny zmniejszy ryzyko naruszenia prywatności.

Monero zyskało reputację najbezpieczniejszego i najbardziej anonimowego sposobu na wysyłanie i przechowywanie cyfrowych aktywów. Jednak stało się również najczęściej wykorzystywaną kryptowalutą przez przestępców. Dlaczego? Ponieważ transakcje w sieci są całkowicie anonimowe i niemożliwe do wyśledzenia.

We wrześniu 2020 r. Urząd Skarbowy zaczął oferować nagrodę w wysokości 625 000 USD dla każdego, kto może złamać anonimowość Monero. Jednak w momencie pisania tego tekstu, nikt jeszcze nie odebrał nagrody.

Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe
reklama
reklama