Bitcoiny na Avalanche przewyższają wartość Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Bitcoiny na Avalanche przewyższają wartość Lightning Network

Redakcja
avalanche avax

Łączna wartość “opakowanych” bitcoinów na Avalanche przekroczyła pojemność sieci mikropłatności Lightning Network (LN).


Według danych onchain, wyemitowano łącznie 5680 BTC.b o wartości ~118 milionów dolarów.

btc na avalanche'

Dla porównania, Lightning Network ma pojemność 5221,84 BTC (108,4 mln USD).

lightning network

W LN znajduje się łącznie 16 043 węzłów połączonych 75 803 kanałami płatności. Morgan Krupetsky z Ava Labs napisał na swoim blogu:

Wczoraj zaznaczył się spory kamień milowy dla aktywa, a całkowita podaż w sieci Avalanche przekroczyła 5700 bitcoinów W ciągu zaledwie kilku miesięcy liczba ta przekroczyła obecną pojemność Lightning Network.

BTC.b

Zespół Avalanche dodał opcję zamiany pierwszej kryptowaluty na tokenizowany odpowiednik – BTC.b – w czerwcu 2022 roku. Wszystko po to, aby móc używać bitcoina w ekosystemie DeFi.

Platforma Ethereum pozostaje liderem w liczbie tokenizowanych bitcoinów (222 788). Zdecydowanym dominatorem segmentu jest Wrapped Bitcoin (WBTC), którego kapitalizacja rynkowa wynosi 3,74 mld USD.

Wcześniej Ava Labs, firma stojąca za rozwojem Avalanche, nawiązała współpracę z Amazon Web Services. Miało to pozytywny wpływ na cenę kryptowaluty AVAX.

avalanche avaxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.