Bitcoiny na Avalanche przewyższają wartość Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Bitcoiny na Avalanche przewyższają wartość Lightning Network

Maciej Żerelik
avalanche avax

Łączna wartość „opakowanych” bitcoinów na Avalanche przekroczyła pojemność sieci mikropłatności Lightning Network (LN).


Według danych onchain, wyemitowano łącznie 5680 BTC.b o wartości ~118 milionów dolarów.

btc na avalanche'

Dla porównania, Lightning Network ma pojemność 5221,84 BTC (108,4 mln USD).

lightning network

W LN znajduje się łącznie 16 043 węzłów połączonych 75 803 kanałami płatności. Morgan Krupetsky z Ava Labs napisał na swoim blogu:

Wczoraj zaznaczył się spory kamień milowy dla aktywa, a całkowita podaż w sieci Avalanche przekroczyła 5700 bitcoinów W ciągu zaledwie kilku miesięcy liczba ta przekroczyła obecną pojemność Lightning Network.

BTC.b

Zespół Avalanche dodał opcję zamiany pierwszej kryptowaluty na tokenizowany odpowiednik – BTC.b – w czerwcu 2022 roku. Wszystko po to, aby móc używać bitcoina w ekosystemie DeFi.

Platforma Ethereum pozostaje liderem w liczbie tokenizowanych bitcoinów (222 788). Zdecydowanym dominatorem segmentu jest Wrapped Bitcoin (WBTC), którego kapitalizacja rynkowa wynosi 3,74 mld USD.

Wcześniej Ava Labs, firma stojąca za rozwojem Avalanche, nawiązała współpracę z Amazon Web Services. Miało to pozytywny wpływ na cenę kryptowaluty AVAX.

avalanche avaxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.