Avalanche (AVAX) nawiązuje współpracę z Amazonem | Wiadomości | CrypS.

Avalanche (AVAX) nawiązuje współpracę z Amazonem

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
avalanche avax

Ava Labs, firma stojąca za Avalanche, nawiązała współpracę z Amazon Web Services (AWS) w celu skalowania adopcji blockchaina przez przedsiębiorstwa, instytucje i rządy.


Rodzimy token platformy, AVAX, zareagował wzrostem. W trakcie pierwszych 24 godzin jego kurs wzrósł 22,6%. W momencie pisania tego tekstu, aktywo jest notowane na poziomie 15,3 USD. Dla porównania, bitcoin, który przebił poziom 18 000 dolarów, zyskał w tym okresie zaledwie 4%.

avax kurs wykres

Jak podaje TechCrunch, AWS będzie wspierać infrastrukturę Avalanche, ekosystem dAppów i wdrażanie węzłów. W ramach współpracy Ava Labs dołączy do programu wsparcia dla startupów AWS Activate, aby ułatwić startupom dostęp do swojej platformy. Wiceprezes AWS Howard Wright skomentował współpracę w następujący sposób:

Patrząc w przyszłość, Web3 i blockchain są nieuniknione. Nikt nie jest w stanie podać godziny, daty ani kwartału, kiedy to nastąpi, ale stanie się to głównym nurtem, co widzieliśmy już wcześniej na podstawie cykli wzrostowych. Proces ten wydaje się przyspieszać i jesteśmy podekscytowani, że możemy być jego częścią.

Ava Labs dołączy również do programu partnerskiego usługi chmury. AWS ze swojej strony weźmie udział w organizacji wydarzeń dla Avalanche Summit, Avalanche Creates oraz hackathonów. Założyciel i dyrektor generalny Ava Labs, Emin Gun Sirer wypowiedział się na temat partnerstwa w następujący sposób:

Nadal jesteśmy na wczesnym etapie budowania przez firmy i instytucje rządowe aplikacji onchain. Ale tempo takich inicjatyw przyspieszy, gdy Avalanche i AWS dostarczą bardziej kompletne i solidne rozwiązanie dla ich potrzeb.

Warto zaznaczyć, że firma otworzyła w kwietniu 2022 r. rundę finansowania o wartości 350 mln dolarów przy wycenie 5,25 mld dolarów

avalanche avaxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.