Bitcoin znów rośnie! Hongkong zatwierdza ETF-y na BTC i ETH! Zmiana nastrojów na rynku | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin znów rośnie! Hongkong zatwierdza ETF-y na BTC i ETH! Zmiana nastrojów na rynku

Bitcoin znów drożeje i przebił poziom 66 000 USD. Z kolei eter kosztuje już więcej niż 3200 USD. Rynek wyszedł więc z weekendowej korekty obronną ręką.


  • Bitcoin spadał przez weekend przez obawy dot. potencjalnego wybuchu wojny na Bliskim Wschodzie,
  • Obecnie kryptowaluta drożeje, a przyczyniły się do tego przełomowe informacje z Hongkongu.

Bitcoin spada i rośnie

Na rynek powróciła zmienność. Kurs bitcoina spadł w weekend poniżej 61 000 USD. Powód? Rosnące napięcia na linii Izrael-Iran. Wczoraj na jaw wyszło jednak, że USA zniechęciły Tel Awiw do zbrojnego ataku na Teheran. Wiele więc wskazuje, że do wybuchu wojny nie dojdzie.

Pewne obawy wyraził jednak Mike Novogratz.

Wojny kosztują $$$…. Modlimy się, abyśmy nie mieli większego [konfliktu]. (…) Modlę się, żeby zwyciężyły chłodne głowy i żeby nie był to początek poważnego konfliktu regionalnego

– napisał na X.

W odpowiedzi na obecne schłodzenie sytuacji kurs BTC znów jednak rośnie. Właśnie przebił 66 000 USD. Ether z kolei przełamał opór 3200 USD.

Michael Saylor jest zdania, że zamieszanie geopolityczne, jakie widzieliśmy w ostatnich dniach jest dobre dla bitcoina. Inna sprawa, że dane z weekendowego wykresu jednak tego nie potwierdzają.

W chłodniejszy i trafniejszy sposób sytuację opisał jeden z użytkowników X, Ash Crypto.

Podczas wojny towary, takie jak ropa i złoto zyskują na wartości, co skutkuje wysoką inflacją. Wysoka inflacja oznacza brak obniżek stóp procentowych, co jest niekorzystne dla akcji i kryptowalut. Właśnie dlatego wczoraj kryptowaluty mocno straciły na wartości, ponieważ ludzie spodziewali się, że ta wojna może doprowadzić do wysokiej inflacji, która nie spowoduje żadnych obniżek stóp procentowych

– napisał na X i dodał, że podobne korekty miały miejsce na rynkach w momencie wprowadzenia lockdownów i ataku Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. Tyle że potem przychodziło zawsze mocniejsze odbicie.

Według niektórych mediów Iran już z wyprzedzeniem powiadomił o swoich nalotach [na Izrael]. Oznacza to, że kartel był gotowy na spadki. Po prostu czekał do weekendu, ponieważ wolumen był niski, a następnie załamał rynek. Gdy rynek zaczął panikować i sprzedawać, jak zwykle kupił “dip”, co spowodowało szybkie odbicie

– dodał i radził, by “unikać lewarowanych pozycji”.

ETF-y w Hongkongu

W kwestii obecnego odbicia nie chodzi jednak tylko o to, że III światowa nie wybuchnie. Traderzy oczekują również wprowadzenia w tym tygodniu w Hongkongu funduszy ETF na bitcoiny i ether. Zapewni to inwestorom w Chinach łatwiejszy dostęp do rynku aktywów cyfrowych. Matrixport szacuje, że te fundusze ETF mogą odblokować popyt o wartości do 25 miliardów USD.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.