Bitcoin spadł poniżej 90 000 USD. Likwidacje na ponad 710 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spadł poniżej 90 000 USD. Likwidacje na ponad 710 mln USD

Kurs bitcoina
W tym artykule:

Największa z kryptowalut po raz pierwszy od 2 miesięcy odnotowała spadek swojego kursu poniżej linii 90 tys. USD. Co doprowadziło do tej nagłej korekty oraz niespodziewanego szybkiego odbicia.


  • Wydaje się, że rynek kryptowalut wypłukuje nadmiar lewarowanych długich pozycji. Zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy coinglass.com, w ciągu ostatniej doby wyparowało z niego ponad 710 mln USD,
  • W chwili pisania tego tekstu kurs BTC porusza się w okolicy 92,8 tys. USD, podczas gdy jeszcze kilka godzin temu znalazł się na poziomach poniżej 90 tys. USD.

Ogromna likwidacja na rynku kryptowalut

Spadek na bitcoinie oraz innych czołowych wirtualnych walutach doprowadził do dużych likwidacji długich i krótkich pozycji.

Analizując dane dostępne na platformie coinglass.com, widzimy, że z rynku wyparowało łącznie ponad 710 mln USD w ciągu ostatnich 24 godzin!

Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczną część tych likwidacji stanowiły właśnie długie pozycje. W ciągu doby doszło do ich likwidacji na kwotę przekraczającą 600 mln dol.

W przypadku krótkich pozycji w tej samej perspektywie likwidacje wyniosły jedynie nieco ponad 110 mln USD

likwidacje na rynku kryptowalut
Likwidacje pozycji na rynku kryptowalut. Źródło: coinglass.com

Jeżeli chodzi o poszczególne wirtualne waluty, największe likwidacje dotyczyły tym razem ethereum (ETH).

Z perspektywy 24 godzin z rynku tego wyparowało ponad 172 mln USD z przeważającą liczbą długich pozycji. 

Za ETH uplasował się bitcoin, w którego przypadku likwidacje wyniosły ponad 157 mln USD w tym samym czasie. 

Kurs BTC zanurkował poniżej 90 tys. USD

Czołowa z kryptowalut zaskoczyła wielu inwestorów niespodziewanym spadkiem.

Korekta ta zbiegła się ze spadkiem notowań giełdy z USA. Zależność tę zauważył popularny analityk z Bloomberga – Eric Balchunas.

Mówiłem to cały czas: największym ryzykiem dla bitcoina są akcje (znane również jako „rynki wyżu demograficznego” lol) idące w dół. To jest cena, jaką płacisz za bycie aktywem „ostrego sosu”, który ma swoje zalety, ale także wady. 

– podkreślił Eric Balchunas. 

Obok ekspert ten dodał, że złoto również spada, ale o znacznie mniej.

Uznał również, iż dobra wiadomość jest taka, że ​​Donald Trump prawdopodobnie będzie chciał utrzymać rynek akcji na górze, dlatego też osobiście nie martwi się zbytnio krótkoterminowymi spadkami. 

Aktualna sytuacja na wykresie BTC i ETH

Tymczasem wskaźnik lęku i chciwości na rynku kryptowalut od platformy alternative.me spadł do poziomu 61 z obserwowanego wczoraj poziomu 62 oraz 76 widzianego w ubiegłym tygodniu. 

wykres leku i chciwości na rynku kryptowalut
Wykres leku i chciwości na rynku kryptowalut. Źródło: alternative.me

W chwili pisania tego tekstu za jednego bitcoina trzeba zapłacić 92,8 tys. USD. W ciągu ostatniej doby jego kurs spadł o około 3,3%. Co więcej, z perspektywy ostatnich 7 dni kryptowaluta ta potaniała o ponad 10%.

BTC
Wykres BTC/USDT. Źródło: tradingview.com

Jeżeli chodzi zaś o czołowego altcoina – ether – jego cena spadła do okolic 2,9 tys. USD w ciągu ostatnich godzin.

Tak jak w przypadku BTC tu również doszło do szybkiego odbicia, a obecny kurs wynosi nieco ponad 3 tys. USD. Mimo to korekta na ETH doprowadziła do blisko 19% spadku z perspektywy ostatnich 7 dni. 

wykres eth
Wykres kursu ETH/USDT. Źródło: tradingview.com
Kurs bitcoina

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.