Bitcoin nie zdołał przebić swojego ATH w październiku, ale za to hackerzy ukradli znacznie więcej środków niż we wrześniu
Październik, nazywany w społeczności kryptowalut “Uptoberem”, jest już za nami, tak więc możemy podsumować miniony miesiąc. W tym artykule skupimy się na kwestiach cyberprzestępczości, która w dalszym ciągu dotyka ten sektor na stosunkowo wysokim poziomie. Chociaż, patrząc z perspektywy całego roku, było w miarę spokojnie, to wysokość strat przerosła wrzesień.
- Branża kryptowalut odnotowała w październiku straty na poziomie 129,6 miliona dolarów,
- Najbardziej dotkliwym pojedynczym incydentem był atak na zdecentralizowaną platformę Radiant Capital, z której wyprowadzono ponad 50 milionów dolarów,
Kolejny aktywny miesiąc hackerów na rynku kryptowalut
Jak wiadomo, w ostatnich dniach października atmosfera na rynku bitcoina znacznie się ożywiła, czego powodem był powrót ceny największej kryptowaluty w okolice swojego ATH z marca 2024 roku.
Do jego przebicia zabrakło niewiele, bowiem zaledwie 200 dolarów.
Jednakże nie tylko wśród inwestorów było gorąco, bowiem cyberprzestępcy w dalszym ciągu utrzymują pewien pułap w kwestii wartości skradzionych środków z tego sektora. W październiku udało im się ukraść 129,6 milionów dolarów, jak wynika z cyklicznie publikowanego raportu przez firmę CertiK zajmującą się bezpieczeństwem na blockchainach.
Poziom ten jest prawie 10 milionów dolarów wyższy niż we wrześniu (120 milionów dolarów strat), jednakże sierpień jest w dalszym ciągu jednym z najbardziej dotkliwych miesięcy tego roku (skradziono wtedy 313 milionów dolarów).
Chart Updated to include M2
Combining all the incidents in October we’ve confirmed ~$129.7m lost to exploits, hacks and scams after ~$245k was returned.
Exit scams: ~$1.2m
Flash loans: ~$1.5m
Exploits: ~$127mMore details below 👇 pic.twitter.com/cHf9DM27rG
— CertiK Alert (@CertiKAlert) November 1, 2024
Najbardziej dotkliwym atakiem, jakiego dokonano w branży blockchaina w zeszłym miesiącu, dotyczył zdecentralizowanej platformy pożyczkowej Radiant Capital. W dniu 16 października protokół ten został okradziony z 50 milionów dolarów.
Na drugim miejscu w tej dość przykrej kwestii zaraportowano atak phishingowy, w wyniku którego pewien wieloryb stracił środki o wartości 36 milionów dolarów.
Podium zamyka atak na giełdę kryptowalut M2 z Dubaju, z której skradziono tokeny o wartości 13 milionów dolarów. W tym przypadku jednak przekazano, że “problem został w pełni rozwiązany”, a poziom strat na platformie został już wyrównany.
To wydarzenie miało miejsce w ostatnim dniu października. Nie był jednak raczej halloweenowy psikus hackerów.
🚨 Yesterday, @M2Exchange was hacked for ~$13M in assets from hot wallets across multiple chains, due to an access control exploit.
Here’s what we know so far 👇 pic.twitter.com/8Hyhbm6Rku
— Hacken🇺🇦 (@hackenclub) November 1, 2024
M2 has resolved a recent security incident.
Details here: https://t.co/vyWU65AkDU
— M2 (@M2Exchange) October 31, 2024
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.