Binance blokuje transakcje z rosyjskich kart Mastercard i Visa | Wiadomości | CrypS.

Binance blokuje transakcje z rosyjskich kart Mastercard i Visa

Redakcja
binance polygon

Giełda Binance poinformowała dziś, że karty wydane przez Visa i Mastercard w Rosji nie będą już dostępne jako metoda transakcji na jej platformie. Co więcej, rosyjscy użytkownicy nie będą mogli korzystać z kart Mastercard i Visa wydanych przez instytucje spoza Rosji.

Jak wynika z treści komunikatu, polityka ta dotyczy “wszystkich transakcji inicjowanych” tymi kartami. Nowe zasady będą obowiązywać od 9 marca od godz. 21:00 UTC.

Nie wiadomo, czy ograniczenia obejmą również spółki zależne Binance, które oferują integrację z kartami, jak np. nowo uruchomiona usługa płatności Bifinity.

Jako powód nowej polityki Binance podała “ostatnie decyzje Visy i Mastercard”. W sobotę Visa i Mastercard zapowiedziały zawieszenie działalności w Rosji w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Prezes Binance Changpeng Zhao również dał do zrozumienia, że zmiana polityki jest jedynie aktem zgodności. CZ napisał na Twitterze:

To jest poza naszymi kompetencjami. Nie nasza decyzja.

Zhao wcześniej nazwał całkowity zakaz dla rosyjskich użytkowników nieetycznym i powiedział, że Binance będzie przede wszystkim przestrzegać rządowych sankcji.

Wygląda na to, że dzisiejsza decyzja nie oznacza jeszcze całkowitego zakazu dla rosyjskich klientów. Rosyjscy użytkownicy wciąż mogą bowiem korzystać z innych metod płatności, aby zasilać swoje konta.

Wiadomość ta pojawia się dzień po tym, jak Coinbase ogłosiła, że zablokowała 25 000 adresów powiązanych z Rosją, i kilka dni po doniesieniach o zbanowaniu rosyjskich IP na południowokoreańskich giełdach.

binance polygonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.