CZ: Binance nie będzie blokować kont Rosjan spoza listy sankcji | Wiadomości | CrypS.

CZ: Binance nie będzie blokować kont Rosjan spoza listy sankcji

Redaktor: Albert Czajkowski
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Szef giełdy kryptowalutowej Binance Changpeng Zhao, powiedział, że jego firma przestrzega sankcji nałożonych na Rosję, ale nie zamierza ograniczać dostępu do platformy osobom, które nie zostały objęte sankcjami.

Zhao w jednym z wpisów na Twitterze podkreślił, że wbrew doniesieniom medialnym zarówno banki, jak i giełdy kryptowalutowe przestrzegają sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę. Napisał też, że nie jest prawdą, jakoby giełdy kryptowalutowe nie chciały stosować się do sankcji.

W rozmowie z serwisem Bloomberg Zhao nazwał ograniczanie dostępu do platformy dla zwykłych Rosjan „nieetycznym”. Według niego, Binance spełniło międzynarodowe wymagania, zamrażając konta osób objętych sankcjami.

Giełda nie zamrozi kont niewinnych użytkowników

– Binance bardzo rygorystycznie podchodzi do przepisów dotyczących sankcji. Osoby znajdujące się na liście osób objętych sankcjami nie będą mogły korzystać z naszej platformy. Kto nie jest na liście, może korzystać – powiedział Changpeng Zhao.

Giełda Binance ogłosiła, że użytkownicy, którzy są klientami banków objętych sankcjami, nie mogą korzystać z kart tych podmiotów na platformie. Firma ostrzegła również, że zastosuje sankcje wobec Rosji, jeśli społeczność międzynarodowa je rozszerzy.

Zhao wyjaśnił, że Binance prowadzi staranny proces weryfikacji użytkowników, aby mieć pewność, że adresy znajdujące się na listach sankcji nie mogą dokonywać transakcji na platformie. Wcześniej rzecznik firmy powiedział, że giełda nie zamierza „jednostronnie zamrażać kont milionów niewinnych użytkowników”.

Ograniczenia na użytkowników z Rosji

Z powodu wojny w Ukrainie giełdy kryptowalutowe Kuna, WhiteBIT i CEX.io nałożyły ograniczenia na użytkowników z Rosji. 2 marca południowokoreańska platforma Gopax zablokowała konta rosyjskich klientów. Stany Zjednoczone poinformowały, że blokując kryptowaluty zwiększają kontrolę nad omijaniem sankcji przez Rosję. Zdaniem ekspertów Rosja nie będzie w stanie obejść sankcji za pomocą kryptowalut ze względu na skalę zarówno samej gospodarki, jak i nałożonych ograniczeń.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandiireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.