Binance tworzy nową usługę fiat-krypto i wznawia przelewy SEPA | Wiadomości | CrypS.

Binance tworzy nową usługę fiat-krypto i wznawia przelewy SEPA

Maciej Żerelik
Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance ogłosiła uruchomienie własnej usługi płatności fiat-krypto nazwanej Bifinity. Nowe ramie będzie łączyć firmy, sprzedawców i użytkowników tradycyjnego świata z sektorem kryptowalut.

Bifinity obsługuje ponad 50 kryptowalut, a także wszystkie główne metody płatności, w tym VISA, Mastercard i inne. Binance twierdzi, że integracja API umożliwi sprzedawcom z głównego nurtu łatwą akceptację płatności kryptowalutami. Wszystko to przy niskich opłatach oraz „wysokiej klasy procesie KYC”.

Ponadto, Bifinity będzie współpracował z wiodącymi dostawcami portfeli kryptowalutowych i platformami blockchain, takimi jak Safepal, Zilliqa.

Według słów prezesa Bifinity Helen Hai, wizją firmy jest zwiększenie wolności pieniądza na świecie i przyspieszenie masowej adopcji kryptowalut.

W miarę rozwoju gospodarki kryptowalutowej i Web3 widzimy większe zapotrzebowanie na budowę ulepszonych platform przejścia z fiatów na kryptowaluty, które wypełnią lukę między tradycyjną branżą finansową a zdecentralizowaną i scentralizowaną gospodarką kryptowalutową.

Binance wznawia transfery bankowe w EUR i GBP

W tym celu Bifinity nawiązała współpracę z Paysafe, wiodącą specjalistyczną platformą płatniczą. Partnerstwo to pozwoli klientom Binance na dostęp do przelewów bankowych SEPA. Oznacza to, że użytkownicy Binance znów będą mogli korzystać z wpłat i wypłat w EUR i GBP bezpośrednio przez swoje konta bankowe. Usługa ta jednak nadal nie będzie dostępna dla użytkowników w Holandii i Szwajcarii.

Paysafe wniesie swoją rozległą wiedzę na temat systemu regulacyjnego w zakresie konwersji z fiat do krypto. Dostarczy również wbudowane rozwiązanie finansowe, które działa jak cyfrowy portfel typu white-label.

Ponadto, partnerstwo pomoże Bifinity w ekspansji na rynkach Ameryki Łacińskiej, gdzie Paysafe jest już liderem usług płatniczych.

Binancereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.