Południowokoreańskie giełdy kryptowalut blokują rosyjskie adresy IP | Wiadomości | CrypS.

Południowokoreańskie giełdy kryptowalut blokują rosyjskie adresy IP

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
korea południowa kryptowaluty

Niektóre z wiodących giełd kryptowalutow w Korei Południowej sprzeciwiły się reżimowi Putina, blokując rosyjskie adresy IP. Należą do nich Upbit, Gopax, Bithumb i Korbit.

Lista sankcji nałożonych na Rosję stale się wydłuża. Kolejnymi podmiotami, które wykazały sprzeciw wobec reżimu Putina są największe południowokoreańskie platformy handlu cyfrowymi aktywami. Według najnowszego raportu, Upbit – największa giełda kryptowalut w kraju pod względem liczby transakcji – ogłosiła, że będzie odrzucać wnioski o wypłatę środków pochodzące z rosyjskich adresów IP. Firma napisała:

Zablokowaliśmy subskrypcje użytkowników z krajów, w których istnieje wysokie ryzyko prania brudnych pieniędzy, zgodnie z wytycznymi Financial Action Task Force

Inną dużą platformą prowadzącą taką politykę jest Gopax. Nie tylko zablokowała ona adresy IP z Rosji, ale również zamroziła 20 kont zarejestrowanych przez rosyjskich użytkowników. Inne giełdy, które wstrzymały swoje usługi dla takich klientów, to Bithumb i Korbit.

W przeciwieństwie do tych koreańskich firm, Binance i Kraken zobowiązały się nie ograniczać obsługi użytkowników z Rosji. Pierwsza z nich podkreśliła, że kryptowaluty zapewniają “większą wolność finansową”, a takie posunięcie mogłoby być sprzeczne z ich ideą.

Jesse Powell – dyrektor generalny Kraken – wyraził podobne stanowisko. Według niego bitcoin jest ucieleśnieniem wartości libertariańskich, tak więc jego firma nie może zamrozić kont rosyjskich klientów. Założył również, że wielu z tych użytkowników jest prawdopodobnie przeciwnych inwazji Putina na Ukrainę.

korea południowa kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.