Południowokoreańskie giełdy kryptowalut blokują rosyjskie adresy IP | Wiadomości | CrypS.

Południowokoreańskie giełdy kryptowalut blokują rosyjskie adresy IP

Zerelik Maciej
korea południowa kryptowaluty

Niektóre z wiodących giełd kryptowalutow w Korei Południowej sprzeciwiły się reżimowi Putina, blokując rosyjskie adresy IP. Należą do nich Upbit, Gopax, Bithumb i Korbit.

Lista sankcji nałożonych na Rosję stale się wydłuża. Kolejnymi podmiotami, które wykazały sprzeciw wobec reżimu Putina są największe południowokoreańskie platformy handlu cyfrowymi aktywami. Według najnowszego raportu, Upbit – największa giełda kryptowalut w kraju pod względem liczby transakcji – ogłosiła, że będzie odrzucać wnioski o wypłatę środków pochodzące z rosyjskich adresów IP. Firma napisała:

Zablokowaliśmy subskrypcje użytkowników z krajów, w których istnieje wysokie ryzyko prania brudnych pieniędzy, zgodnie z wytycznymi Financial Action Task Force

Inną dużą platformą prowadzącą taką politykę jest Gopax. Nie tylko zablokowała ona adresy IP z Rosji, ale również zamroziła 20 kont zarejestrowanych przez rosyjskich użytkowników. Inne giełdy, które wstrzymały swoje usługi dla takich klientów, to Bithumb i Korbit.

W przeciwieństwie do tych koreańskich firm, Binance i Kraken zobowiązały się nie ograniczać obsługi użytkowników z Rosji. Pierwsza z nich podkreśliła, że kryptowaluty zapewniają „większą wolność finansową”, a takie posunięcie mogłoby być sprzeczne z ich ideą.

Jesse Powell – dyrektor generalny Kraken – wyraził podobne stanowisko. Według niego bitcoin jest ucieleśnieniem wartości libertariańskich, tak więc jego firma nie może zamrozić kont rosyjskich klientów. Założył również, że wielu z tych użytkowników jest prawdopodobnie przeciwnych inwazji Putina na Ukrainę.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama