Binance US usuwa ponad 100 par kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Binance US usuwa ponad 100 par kryptowalutowych

Binance

Giełda Binance US, która zmaga się z problemami prawnymi  ze strony SEC oraz procedurami odnośnie handlu kryptowalut w USA, poinformowała o usunięciu zaawansowanych par handlowych dla ponad 100 kryptoaktywów. Wstrzymano również handel międzybankowy. 


Usunięte pary kryptowalut

Binance US usunie pary handlowe USDT, BTC i BUSD dla kryptowalut takich jak: 

Co ciekawe – 95 aktywów, które zostały usunięte były sparowane z USDT. Giełda nie podała dalszych szczegółów odnośnie tego, dlaczego usunęła powyższe pary handlowe. Decyzja została podjęta niecały dzień po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wystąpiła o nakaz zamrożenia aktywów spółki macierzystej Binance.US.

Czy Binance robi na złość SEC i odmrozi sobie uszy?

Tymczasem niektóre z usuniętych par handlowych obejmowały cyfrowe aktywa, których SEC wcale nie uznał za papiery wartościowe i nie wnosił do nich zastrzeżeń. Zaakceptowane i mimo tego – usunięte pary walutowe w tym wypadku są następujące: AXS/USDT, ATOM/USDT, COTI/USDT, MANA/BTC i MANA/USDT.

Nie jest jasne, czy klasyfikacja SEC miała wpływ na decyzję Binance US o usunięciu tych par. Sama platforma nie wyjaśniła jeszcze oficjalnie swojego zachowania. Dodatkowo, giełda stwierdziła, że upraszcza ofertę kupna, sprzedaży i konwersji do 20 cyfrowych aktywów, w tym Bitcoina, Cardano, BNB, Tethera, USDC i innych. Zmniejszono również obsługę par kryptowalutowych. Obecnie można tradować na 226 parach. 

Podsumowanie

Chociaż działania SEC wydają się iść w dziwnym kierunku, to obecna sytuacja Binance pokazuje, że cała sprawa nadal odbywa się za kulisami branży kryptowalut i finansów. Z jednej strony SEC jest przeciw kryptowalutom, lecz część akceptuje, a z drugiej Binance działa na swoją niekorzyść eliminując dane kryptowaktywa, które nigdy nie były negatywnie oceniane przez SEC. Kto mówi prawdę? O tym dowiemy się niebawem. 

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.