Binance ogranicza dostęp do 10 kryptowalut uznając je za "bardziej ryzykowne" | Wiadomości | CrypS.

Binance ogranicza dostęp do 10 kryptowalut uznając je za “bardziej ryzykowne”

Binance ogranicza tokeny prywatności
W tym artykule:

Kryptowaluty mające na celu zwiększanie naszej anonimowości przy dokonywanych transakcjach spotykają się z dużym spadkiem poparcia ze strony topowych giełd. Kolejny raz otrzymujemy tego przykład na podstawie działań ze strony Binance.


  • Największa na świecie giełda kryptowalut ogłosiła, że dodaje “tag monitorujący” do dziesięciu coinów, z których wiele należy do segmentu prywatnych tokenów,
  • Przekazano, że wskazane aktywa charakteryzują się większą zmiennością rynkową oraz mogą niebawem zniknąć z platformy Binance.

Binance nakłada pewne ograniczenia na tokeny prywatności

Kryptowaluty i prywatność podparta anonimowością zaczynają się coraz bardziej mijać w dobie narastającej presji regulacyjnej na świecie. Tokeny, które mają za zadanie sprawiać, by niemożliwe stało się wyśledzenie kto, skąd i do kogo przesyła dane cyfrowe aktywa, napotykają coraz większe odrzucenie ze strony topowych giełd.

Binance już w zeszłym roku informowało, że w niektórych krajach Unii Europejskiej wycofa możliwość handlowania takimi kryptowalutami, jak Monero (XMR), co jest właśnie podyktowane wejściem w życie nowych regulacji.

W zeszłym tygodniu natomiast giełda OKX poinformowała, że kończy wsparcie dla 11 par handlowych powiązanych z tą klasą aktywów.

Teraz znów ta pierwsza z wspomnianych platform idzie o krok dalej i umieszcza “znaczniki monitorujące” przy wskazanych 10 kryptowalutach. Jak przekazano w oficjalnym ogłoszeniu, aktywa te mogą nie spełniać już kryteriów notowań giełdy oraz charakteryzują się zwiększoną zmiennością niż pozostałe projekty, przez co inwestowanie w nie jest obarczone większym ryzykiem.

Wskazano tutaj na następujące tokeny: ANT, FIRO, KP3R, MDX, MOB, REEF, VAI, XMR, ZEC i ZEN.

Te tokeny są ściśle monitorowane i przeprowadzane są regularne przeglądy. Należy pamiętać, że istnieje ryzyko, że tokeny z tagiem monitorującym przestaną spełniać nasze kryteria umieszczenia na liście i zostaną usunięte z platformy

– informuje Binance.

Ponadto przekazano, że użytkownicy platformy, którzy chcą mieć dostęp do tradingu w parach z oznaczonymi tym tagiem tokenami, muszą co 90 zaliczyć specjalny quiz, który potwierdzi ich zaznajomienie z naturą kryptowalut.

Powoływanie się na “zwiększoną zmienność”, która stwarza większe ryzyko strat inwestorów, jest oczywiście unikiem przed bezpośrednim stwierdzeniem, że regulatorzy zapewne domagają się ograniczenia dostępu do prywatnych tokenów. Memecoiny, które potrafią w kilka godzin zaliczyć wystrzał kursu o kilkaset procent, by potem znów polecieć na dół, jakoś nie zostały wskazane jako “ryzykowne”.

Binance ogranicza tokeny prywatności

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.