Binance dopuściło się insider tradingu? Listing tego tokena rodzi takie podejrzenia | Wiadomości | CrypS.

Binance dopuściło się insider tradingu? Listing tego tokena rodzi takie podejrzenia

W tym artykule:

Memecoin dogwifhat (WIF), dalszy kuzyn dogecoina, zdrożał, na krótko przed trafieniem na platformę Binance. W tym kontekście pojawiły się spekulacje dotyczące insider tradingu.


  • Ktoś kupił sporo jednostek WIF na krótko przed ważnym ogłoszeniem Binance dot. tego memecoina,
  • Prowokuje to pytanie o insider trading na giełdzie założonej przez CZ.

Dogwifhat na Binance

Dogwifhat, memecoin, który szczeka w ekosystemie Solana, mocno zdrożał. Stało się to jednak w szczególnym momencie: tuż przed ogłoszeniem przez Binance wprowadzenia na rynek kontraktów wieczystych opartych właśnie na tym tokenie.

Czy więc ktoś znał plany firmy? Wskazuje na to fakt, że pewien indywidualny inwestor kupił ponad 17 mln WIF za 86 738,1 SOL (równowartość 8,65 mln USD). Zrobił to właśnie na krótko przed publikacją komunikatu giełdy.

Wspomniany tajemniczy inwestor posiadał po zakupie łącznie 37 milionów WIF, czyli obecnie 13 milionów USD. Na swojej inwestycji jest już na plusie 4 milionów USD. Pytanie jednak, czy nie wykorzystał poufnej wiedzy któregoś z pracowników giełdy.

WIF kosztuje dziś 0,3535 USD. Jego cena spadła, ale nie można wykluczyć, że będzie dalej rosła.

Sprawa nie pomaga Binance w odbudowaniu zaufania. Jeżeli ktoś dokonał tak sporego zakupu WIF na kilka godzin przed ważnym ogłoszeniem giełdy, sugeruje to, że mógł wiedzieć wcześniej o tym, że ta wprowadzi u siebie produkt oparty na memecoinie. Wprowadzanie na Binance takich coinów, jak WIF kończy się dla tych ostatnich wystrzałem kursu.

Platforma założna przez CZ od miesięcy ma problemy prawne w USA. Tzw. insider trading jest nielegalny. Sprawa WIF, jeżeli przyjrzą się jej, służby, może zakończyć się kolejnym ciosem w giełdę ze strony regulatora, SEC.

Dylemat inwestora

Inwestorzy na rynku kryptowalut od lat mają ten sam dylemat: czy inwestować w coiny z fundamentami (np. bitcoin czy ether) czy w memecoiny, które są tychże właściwie pozbawione.

Te ostatnie przypominają niestety żetony w kasynie. Ich kurs podlega ogromnym wahaniom, właśnie w skutek tego typu ogłoszeń jak to dot. wprowadzenia kontraktów WIF na Binance. Niewiele ma to wspólnego z inwestowaniem, za to wiele ze spekulacją w czystej postaci.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.