AUSD spada do 0,05 USD po ataku hakerów | Wiadomości | CrypS.

AUSD spada do 0,05 USD po ataku hakerów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash

Nieznane osoby zaatakowały oparty na Polkadot protokół Acala Network i wyemitowały ponad 1,2 miliarda AUSD. W efekcie cena stablecoina spadła nawet do 0,05 USD.


ausd

W chwili pisania tego tekstu, “stabilna” moneta jest notowana na poziomie 0,87 USD. Zespół projektu poinformował:

Odkryliśmy problem z konfiguracją protokołu Honzon wpływający na AUSD. Przeprowadzamy pilne głosowanie, aby zawiesić operacje na Acali, podczas gdy problem zostanie zbadany i rozwiązany. Zgłosimy powrót do normalnego funkcjonowania sieci.

Jak podaje konto na Twitterze WatcherGuru, napastnicy wykorzystali exploit i “wydrukowali” 1,2 mld AUSD.

W chwili pisania tego tekstu aktywa znajdują się w portfelu hakera. Cena stablecoin zaczęła się odbijać, ale jeszcze nie wróciła do poziomu 1 USD.

Startup Acala został założony przez mieszkańców Nowej Zelandii. Według pomysłodawców, token AUSD zapewnia płynność dla aktywów zablokowanych w stakingu. Token może być wyemitowany w zamian za zabezpieczenie różnych kryptowalut, w tym Polkadot, Kusama, Acala i Karura.

Dla przypomnienia, Acala Network uruchomiła w marcu fundusz o wartości 250 milionów dolarów, który ma zachęcić do korzystania z AUSD.

hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.