Ataki ransomware przyniosły hakerom 33 mln USD w BTC | Wiadomości | CrypS.

Ataki ransomware przyniosły hakerom 33 mln USD w BTC

Redaktor: Konrad Juszczyk
przez ostatnie 10 lat zostało skradzionych 7,6 miliardów dolarów w kryptowalutach. Większość z tych działań to hacki i oszustwa.

Z danych udostępnionych przez Ransomwhere wynika, że hakerzy stojący za atakami ransomware zgarnęli od początku roku około 33 mln USD w BTC. Kwota ta może znacząco wzrosnąć, jeśli rosyjska grupa REvil otrzyma 70 mln USD, jakich zażądała od około 200 amerykańskich firm dotkniętych masowym atakiem ransomware na początku tego miesiąca.

Stosunkowo nowe zagrożenie, które zostało po raz pierwszy zidentyfikowane w kwietniu 2019, czyli grupa ransomware REvil jest odpowiedzialna za jedną trzecią wszystkich płatności ransomware w tym roku, ponieważ ofiary zapłaciły hakerom 11,3 mln USD w bitcoinach. To również czyni REvil drugim największym ransomware śledzonym przez Ramsomwhere. Na szczycie listy znalazła się grupa Mailto/Netwalker z kwotą 27,9 mln USD. Wśród innych istotnych zagrożeń znajdują się RagnarLocker, DarkSide i Egregor.

Jack Cable na tropie ransomware

Ramsomwhere to otwarte oprogramowanie monitorujące płatności ransomware uruchomione w zeszłym tygodniu przez Jacka Cable’a, analityka bezpieczeństwa, który pomógł amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Bezpieczeństwa Infrastruktury zabezpieczyć systemy wyborcze przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. W wątku na Twitterze ogłaszającym uruchomienie narzędzia, Cable powiedział, że niemożliwe jest poznanie pełnych skutków tych ataków bez wyczerpujących danych na temat całkowitej liczby płatności ransomware.

Całkowita kwota płatności z tytułu ataków ransomware zarejestrowana przez Ramsomwhere przekroczyła już 60 mln USD, więc dla badaczy mogą to być przydatne informacje. Cable podkreśla jednak, że obraz nie będzie pełny bez pomocy społeczności, w tym ofiar ataków ransomware. Dlatego zachęca on każdego, kto posiada dane na temat adresów płatności ransomware, do przesłania ich na stronę. Analityk dodał, że wszystkie przesłane raporty są zatwierdzane ręcznie, aby zapobiec nadużyciom, a wszystkie dane są upubliczniane, co pomaga w identyfikacji fałszywych zgłoszeń i wprowadzaniu niezbędnych poprawek.

przez ostatnie 10 lat zostało skradzionych 7,6 miliardów dolarów w kryptowalutach. Większość z tych działań to hacki i oszustwa.

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.