Arthur Hayes zarobił 4,9 mln USD na inwestycji w ten token | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes zarobił 4,9 mln USD na inwestycji w ten token

Karolina Zawodnik
Arthur Hayes

Współzałożyciel oraz były dyrektor generalny giełdy BitMEX – Arthur Hayes – osiągnął ogromny zysk z inwestycji w pewnego altcoina. Co ciekawe, chodzi o token, który zajmuje dopiero 73 pozycję w rankingu największych kryptowalutowych projektów.


  • Arthur Hayes miał nosa do pewnego altcoina. Zgodnie z najnowszymi obserwacjami ten przyniósł mu blisko 4,9 mln dol. niezrealizowanego zysku,
  • Mowa tu o tokenie pendle (PENDLE), który przynależy do protokołu kryptograficznego umożliwiającego tokenizację oraz handel przyszłym zyskiem z tokenów. 

Ten token okazał się dobrym wyborem

Znany chiński dziennikarz – Colin Wo – widniejący na platformie X pod nickiem Wo Blockchain poinformował o ogromnym zysku, jaki wygenerował współzałożyciel BitMEX-a z zakupu pewnego jeszcze nie tak bardzo znanego altcoina.

Jego wybór padł bowiem na pendle (PENDLE) – wirtualną walutę przynależną do platformy pozycjonującej się jako lider tokenizacji oraz handlu przyszłym zyskiem. Więcej o tym tokenie pisaliśmy w tym miejscu.

Według przytoczonych danych pochodzących z Etherscan portfel oflagowany jako ten związany z Arthurem Hayesem wymienił 510 545 USDC na 98 560 tokenów PENDLE. Handel ten był koordynowany za pośrednictwem animatora rynku Wintermute

Należy przypomnieć, że wspomniany przedsiębiorca gromadził PENDLE już w czerwcu 2023 r. Wówczas to nabył 100 tys. takich tokenów. Z kolei w okresie od września 2023 r. do marca 2024 r. zakupił za pośrednictwem Binance aż 1,2 miliona PENDLE.

Dodatkowo przed transakcją zauważoną przez Colina Wo, były CEO BitMEX-a  kupił od Wintermute ponad 57 tys. tokenów PENDLE. Odbyło się to 2 dni temu. 

Biorąc pod uwagę wszystkie te dane, obecnie Arthur Hayes posiada 1 555 697 monet PENDLE o wartości 8 058 514 dol. Według szacunków Colina Wu wspomniany inwestor nabył PENDLE po po średnim koszcie 2,02 dolara za token. Aktualnie cena jednostkowa tej wirtualnej waluty wynosi 4,92 dol. 

Pendle
Wykres PENDLE/USDT. Źródło: tradingview.com

Najnowsze plany zakupowe Hayesa

W niedawno opublikowanym poście na blogu współzałożyciel BitMEX-a ujawnił swój zamiar zakupu solany (SOL), a także kilku memecoinów. Co więcej, zapowiedział on również, że zwiększy ilość posiadanych tokenów PENDLE, a dodatkowo będzie szukał kolejnych okazji inwestycyjnych. 

Oczywiście Arthur Hayes gromadzi PENDLE nie bez powodu. Ujawnił on bowiem, iż sam odgrywa rolę nie tylko inwestora projektu Pendle, ale i jego doradcy. Okazuje się, że za świadczone przez siebie usługi otrzymał wynagrodzenie w tokenach PENDLE, według informacji, jakie przekazał swoim odbiorcom. 

Arthur Hayesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.