Aptos skacze o 12% po tym jak Bitwise złożył wniosek o ETF tego altcoina
Kurs aptos (APT) wzrósł o ponad 12%. Stało się to po tym, jak zarządzający aktywami Bitwise złożył wniosek o założenie funduszu giełdowego tej kryptowaluty w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).
- Czy APT będzie miało swój ETF? Stara się o to Bitwise.
- W odpowiedzi kurs tokena wzrósł przez dobę o 12%.
Aptos drożeje w oczekiwaniu na decyzję SEC
Kurs aptos (APT) wzrósł przez dobę o ponad 12%. Wszystko przez nowy wniosek Bitwise – firma złożyła w biurze SEC druk S-1, który rozpoczyna procedurę utworzenia ETF-a.
BITWISE FILES FOR APTOS ($APT) ETF: DETAILS…
– Bitwise officially submitted an S-1 filing with the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC).
– The filing follows Bitwise’s recent Delaware registration for an entity called the „Bitwise Aptos ETF,” which is designed to… pic.twitter.com/4IvU8OdGrR
— BSCN (@BSCNews) March 6, 2025
Jest to pierwsza próba uruchomienia ETF-a APT w USA, który ma w założeniu umożliwić inwestorom uzyskanie ekspozycji na cenę APT za pośrednictwem funduszu.
Warto jednak też schłodzić nastroje: złożenie S-1 to dopiero, jak wspomnieliśmy, pierwszy etap prac nad ETF-em. Cały proces potrwa miesiące. A do tego nie jest pewne, czy produkt w ogóle powstanie, bo chodzi o pionierski projekt.
SEC i rynek mają już przetarte szlaki, jeżeli chodzi o ETF-y BTC i ETH. W przypadku innych kryptowalut mowa o trochę wpływaniu na nieznane w pełni wody.
Bitwise po raz pierwszy zasugerowało swój nowy ruch w zeszłym tygodniu, gdy złożyło wniosek o powiernictwo Aptos w Delaware — to typowy krok przygotowawczy wśród emitentów ETF-ów kryptowalut przed oficjalnym złożeniem wniosku w SEC.
ETF AXL
W międzyczasie Canary Capital złożyło w SEC także druk S-1 – wszystko w celu tym razem uruchomienia pierwszego w historii ETF-a AXL. AXL jest natywną walutą protokołu interoperacyjności Axelar.
Emitenci ETF-ów składają więc kolejne wnioski o fundusze – czekamy już na decyzję dot. m.in. XRP, SOL, LTC czy DOGE.
Pytanie, czy nie doprowadzi to do rozwodnienia kapitału – obecnie widzimy, że inwestorzy nie są szczególnie chętni do lokowania kapitału w ETF-ach BTC i ETH, a co dopiero mówić o mało znanych kryptowalutach.
Już w 2024 r. mówiło się, że rok 2025 będzie stał pod znakiem nowych ETF-ów cyfrowych aktywów. Problemem może okazać się jednak brak kapitału, który miałby zostać przekierowany na te fundusze.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->