Ankieta The Economist: 37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach | Wiadomości | CrypS.

Ankieta The Economist: 37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Anna Sutowicz
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Blisko 40% ankietowanych chciałoby, aby bitcoin (BTC) lub inne aktywa kryptograficzne stały się w ich krajach oficjalnym środkiem płatniczym.

Popularna brytyjska gazeta The Economist, zbadała obecne stanowisko społeczeństwa w sprawie branży krypto. Badanie zostało przeprowadzone wśród 3000 osób z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Korei Południowej, Australii, Singapuru, Brazylii, Turcji, Wietnamu, Filipin i RPA. Okazało się, że 37 % ankietowanych chciałoby, aby ich rządy uznały bitcoina (BTC) lub inne krypto za prawny środek płatniczy. 43% zajęło neutralną pozycję w sprawie, jedynie 18% respondentów stwierdziło, że nie godzi się z takim posunięciem.

Optymistyczne podejście do CBDC, NFT i DeFi

Bardzo podobnie przedstawiały się wyniki, jeżeli chodzi o uruchomienie waluty cyfrowej banków centralnych (CBDC). 37% respondentów zadeklarowało, że chciałoby wprowadzenia CBDC. 19 % ankietowanych stwierdziło, że byłoby to błędem.

Ankieta dotyczyła także niewymiennych tokenów (NFT). Około 60% uczestników badania zadeklarowało, że rozważa zakup, posiadanie albo sprzedaż NFT. Jedynie 7% ankietowanych było przeciwnych temu pomysłowi.

Ankietowani przedstawili również optymistyczne podejście wobec zdecentralizowanych finansów (DeFi). Około 34% badanych zamierza wykorzystać je do osobistych lub zawodowych transakcji finansowych.

Zmiany w trendach

Wiele wskazuje na to, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do zmiany trendów w sieci płatniczej. Z tego powodu, wiele osób przeszło z rozliczeń gotówkowych na rozliczenia cyfrowe. Blisko 20% ankietowanych spodziewa się, że w ciągu najbliżego roku lub dwóch lat, naród stanie się „bezgotówkowy”.

Bitcoin oficjalną walutą Salwadoru

We wrześniu ubiegłego roku Salwador stał się pierwszym krajem, który uznał BTC jako prawny środek płatniczy. Wielu zwolenników BTC świętowało to wydarzenie. Jednakże spotkało się to z mieszanymi reakcjami na całym świecie. Posunięcie to wywołało między innymi ostrzeżenia ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i przedstawicieli rządu USA. W maju tego roku, Prezydent Salwadoru Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że zarządzany przez niego kraj kupił kolejne 500 BTC.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.