Alibaba zakazuje sprzedaży krypto koparek | Wiadomości | CrypS.

Alibaba zakazuje sprzedaży krypto koparek

Redakcja
alibaba group blockchain

Chińska firma e-commerce Alibaba zakazała sprzedaży kryptowalutowych koparek na swojej stronie internetowej.

Alibaba zamknie dwie kategorie

W ogłoszeniu Alibaby czytamy, że zamknięte zostaną dwie kategorie: koparki blockchain i akcesoria do koparek blockchain. Zakaz oznacza, że sprzedawcy nie będą mogli sprzedawać technologii i oprogramowania, a także poradników i strategii.

Alibaba zabroni również sprzedaży kryptowalut, w tym Bitcoina, Litecoina, BeaoCoina, QuarkCoina i Ethereum, chociaż nie wydaje się, aby kryptowaluty były obecnie sprzedawane na stronie.

Jako powód swoich zakazów firma podała różne regulacje, w tym “2015’s Notice Concerning the Prevention of Risks Associated with Bitcoin i 2017’s Announcement on Preventing Financial Risks from Initial Coin Offerings”.

Wydarzenie to jest kolejnym z serii represji w Chinach. Kraj ten ostatnio przypomniał o zakazie wszelkich działań dot. kryptowalut i zablokował dostęp do kilku krypto witryn.

Egzekwowanie rozpocznie się w październiku

Alibaba twierdzi, że nowa polityka wejdzie w życie 8 października. Obecnie na stronie wciąż znajduje się kilka produktów związanych z miningiem.

Polityka będzie egzekwowana poprzez “usuwanie produktów, odejmowanie punktów, ograniczanie stron internetowych i zamykanie kont”

Pomimo decyzji Alibaby o zaprzestaniu sprzedaży koparek firma może inwestować w kryptowaluty. W maju tego roku pojawiły się pogłoski o zainwestowaniu 20 milionów dolarów w Bitcoina. Nie zostały one jednak potwierdzone.

Spółka zależna Alibaby nazwana Alipay, od czerwca zaczęła również prowadzić sprzedaż niewymiennych tokenów (NFT).

alibaba group blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.