Alibaba zakazuje sprzedaży krypto koparek | Wiadomości | CrypS.

Alibaba zakazuje sprzedaży krypto koparek

Zerelik Maciej
alibaba group blockchain

Chińska firma e-commerce Alibaba zakazała sprzedaży kryptowalutowych koparek na swojej stronie internetowej.

Alibaba zamknie dwie kategorie

W ogłoszeniu Alibaby czytamy, że zamknięte zostaną dwie kategorie: koparki blockchain i akcesoria do koparek blockchain. Zakaz oznacza, że sprzedawcy nie będą mogli sprzedawać technologii i oprogramowania, a także poradników i strategii.

Alibaba zabroni również sprzedaży kryptowalut, w tym Bitcoina, Litecoina, BeaoCoina, QuarkCoina i Ethereum, chociaż nie wydaje się, aby kryptowaluty były obecnie sprzedawane na stronie.

Jako powód swoich zakazów firma podała różne regulacje, w tym „2015’s Notice Concerning the Prevention of Risks Associated with Bitcoin i 2017’s Announcement on Preventing Financial Risks from Initial Coin Offerings”.

Wydarzenie to jest kolejnym z serii represji w Chinach. Kraj ten ostatnio przypomniał o zakazie wszelkich działań dot. kryptowalut i zablokował dostęp do kilku krypto witryn.

Egzekwowanie rozpocznie się w październiku

Alibaba twierdzi, że nowa polityka wejdzie w życie 8 października. Obecnie na stronie wciąż znajduje się kilka produktów związanych z miningiem.

Polityka będzie egzekwowana poprzez „usuwanie produktów, odejmowanie punktów, ograniczanie stron internetowych i zamykanie kont”

Pomimo decyzji Alibaby o zaprzestaniu sprzedaży koparek firma może inwestować w kryptowaluty. W maju tego roku pojawiły się pogłoski o zainwestowaniu 20 milionów dolarów w Bitcoina. Nie zostały one jednak potwierdzone.

Spółka zależna Alibaby nazwana Alipay, od czerwca zaczęła również prowadzić sprzedaż niewymiennych tokenów (NFT).

alibaba group blockchain
reklama
reklama