AI nie zastąpi twórcy "Black Mirror". Przynajmniej najbardziej zainteresowany tak uważa | Wiadomości | CrypS.

AI nie zastąpi twórcy “Black Mirror”. Przynajmniej najbardziej zainteresowany tak uważa

Sztuczna Inteligencja AI

Sztuczna inteligencja nadal budzi kontrowersje. Wiele osób obawia się, że jej rozwój sprawi, że stracą oni pracę. Autor scenariusza serialu “Black Mirror” jest jednak optymistą. Jego zdaniem AI nie jest kreatywna. I temu właśnie przegra.


Sztuczna inteligencja nie zabierze pracy scenarzystom?

Sztuczna inteligencja może zabrać pracę. Tyle że tylko tym osobom, które wykonują dość odtwórcze, niekreatywne zadania. Takiego zdania jest coraz więcej ekspertów. W tym gronie jest twórca serialu “Black Mirror”, który przyznał teraz, że próbował dla eksperymentu napisać scenariusz za pomocą ChatGPT.

Charlie Brooker, bo o nim mowa, twierdzi, że mocno rozczarował się chatbotem w kwestii efektów jego pracy. Gdy dokładnie przeczytał scenariusz napisanego przez niego odcinka, zauważył, że AI nie potrafi być kreatywna.

Brooker pojawił się teraz na wydarzeniu SXSW w Sydney. Tam też opisał swoje testy chatbota.

Powiedziałem do ChatGPT: daj mi zarys historii w stylu “Black Mirror”. I kiedy pojawia się kilka pierwszych zdań, czujesz zimny przypływ strachu, coś jak zwierzęce przerażenie. Jakbym został, k*rwa, zastąpiony. Pomyślałem, że nawet nie zobaczę, co to robi. Wyskoczę przez pie*rzone okno. A potem, w miarę upływu czasu, gdy się temu przyglądasz, stwierdzasz: “O, to jest nudne”. Przez sekundę byłem przerażony, teraz jestem znudzony, bo to jest tak wtórne

– wspominał.

To po prostu coś naśladuje. Zbiera każdy opis każdego odcinka “Black Mirror”, prawdopodobnie z Wikipedii i innych rzeczy, które ludzie napisali, i po prostu tym na mnie wymiotuje. Udaje coś, czym nie jest w stanie być. Sztuczna inteligencja zostanie z nami i potrafi być bardzo potężnym narzędziem. Ale nie do końca widzę, jak zastępuje pokręconych ludzi

– zrecenzował ChatGPT.

AI jest do niczego?

Z powyższego opisu wynika trochę, że AI jest właściwie do niczego. To też jednak nie do końca prawda. Chatboty będą mogły przydawać się np. w grach komputerowych (będą generowały za każdym razem inne wypowiedzi postaci) czy w przygotowywaniu szkiców artykułów. Wątpliwe jednak, by całkowicie zastąpiły dziennikarzy czy copywriterów (zwłaszcza tych, którzy znają się na tematyce, o której piszą).

Problemem ChatGPT jest jednak też to, że program ten miewa tzw. halucynacje. Nie można w pełni ufać temu, jakie dane nam podaje, bowiem czasami po prostu… kłamie.

Dziś więc AI nie zabierze twórcy “Black Mirror” zajęcia. Pytanie, co stanie się za 10 lat…

Sztuczna Inteligencja

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.