Acala Network zadebiutowała na Polkadot | Wiadomości | CrypS.

Acala Network zadebiutowała na Polkadot

Zerelik Maciej
polkadot parachainy

Acala Network rozpoczęła działalność na Polkadot. Pierwszy projekt, który wygrał aukcję parachain Polkadot, uruchomił swoją sieć na mainnecie.

Projekt DeFi ogłosił uruchomienie tokena ACA we wtorkowym tweecie. Dyrektor ds. rozwoju zespołu Dan Reecer napisał:

Acala chce stowrzyć wizję HyFi, czyli Hybrid Finance, która jest pomostem między światami Web2 fintech i neobankami z DeFi, aby przynieść lepszą wydajność i wyniki finansowe użytkownikom niekryptowalutowym bez konieczności dotykania jakiejkolwiek złożonej technologii kryptowalutowej, takiej jak MetaMask lub klucze prywatne.

Zgodnie z roadmapą projektu, pełne uruchomienie sieci zostanie przeprowadzone w fazach. Pierwszą z nich jest umożliwienie użytkownikom wysyłania i odbierania ACA oraz uczestniczenia w zarządzaniu on-chain. Sieć została podobno uruchomiona z ponad 600 milionami dolarów łącznej wartości zablokowanej w tokenach Liquid Crowdloan DOT (LCDOT) i z ponad 200 000 hodlerami na całym świecie.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, ogłosiła dziś, że będzie notować token i otworzy pary handlowe z BTC, BUSD i USDT, jak tylko staną się one zbywalne na mainnecie.

Acala wygrała pierwszą aukcję parachain Polkadot w listopadzie. Społeczność zainwestowała w projekt DOT o wartości ponad 1,27 miliarda dolarów. Parachainy są indywidualnymi, specyficznymi dla aplikacji blockchainami podłączonymi do Relay Chain od Polkadot. Acala zapewniła sobie miejsce na Relay Chain, nieznacznie przebijając ofertę Moonbeam.

Acala Network reklamuje się jako „platforma smart kontraktów kompatybilna z Ethereum, zoptymalizowana dla DeFi”. Sieć będzie oferować zestaw produktów finansowych, w tym natywną zdecentralizowaną giełdę, staking, zdecentralizowany stablecoin oraz unowocześnioną wirtualną maszynę Ethereum o nazwie EVM+.

polkadot parachainy
reklama
reklama