Drugi zwycięzca aukcji Parachain - Moonbeam wchodzi na Polkadot | Wiadomości | CrypS.

Drugi zwycięzca aukcji Parachain – Moonbeam wchodzi na Polkadot

Zerelik Maciej
polkadot parachainy

Kolejny zwycięzca aukcji parachain – Moonbeam, zakończył niedawno proces pre-launch i jest już dostępny w sieci Polkadot.

Zespół projektu zauważył, że Moonbeam jest pierwszym w pełni operacyjnym parachainem na blockchainie Polkadot. Wraz z wydaniem, protokół utoruje drogę dla ponad 80 projektów w swoim ekosystemie, które zostaną wdrożone w przyszłości.

Wcześniej w październiku Moonbeam wygrał drugą aukcję parachainów Polkadot. Jego zwolennicy z całego świata zablokowali w tym celu 35 milionów DOT o wartości ponad 1,4 miliarda dolarów.

Dzięki temu, że Moonbeam jest teraz dostępny na Polkadot, będzie mógł wprowadzić kilka nowych integracji, które pozwolą rozwinąć ekosystem i przyczynić się do rozwoju sieci.

Zgodnie z zapowiedzią, podczas swojej ostatniej fazy startowej Moonbeam usunął klucz superużytkownika – Sudo. W rezultacie, kontrola nad siecią zostanie teraz przekazana posiadaczom tokenów.

Dodatkowo, Moonbeam umożliwił również transfery salda i Ethereum Virtual Machine (EVM) na swojej platformie. Transfer salda pozwoli użytkownikom na staking i otrzymanie nagród z pożyczek społecznościowych.

polkadot parachainy
reklama
reklama